fbpx

Andrew Yang – nowy kandydat na KryptoPrezydenta USA

Andrew Yang. Jeśli dotąd o nim nie słyszeliście, może warto nadrobić zaległości. To jeden z kandydatów na prezydenta USA z ramienia Demokratów. I do tego – co nas interesuje jeszcze bardziej – zwolennik kryptowalut.

Andrew Yang jest przedsiębiorcą i założycielem Venture for America (VFA). To organizacja non-profit z misją   “mobilizowania następnego pokolenia przedsiębiorców i wyposażanie ich w umiejętności i zasoby potrzebne do tworzenia nowych miejsc pracy“. Pochwalony przez administrację Obamy w 2012 roku, Yang został wybrany „Championem Zmian”, a później, w 2015 roku, uznany za „Ambasadora Prezydenta ds. Globalnej Przedsiębiorczości”. Dziś to – wybaczcie za porównanie – koń w wyścigu do Białego Domu, na którego warto postawić.

KryptoPrezydent

Yang wywołał podniecenie wśród społeczności kryptowalut zeszłego lata. Oświadczył, że zaakceptował datki w postaci Bitcoinów i Etheru w ramach swojej kampanii wyborczej. Wywołało to burzę komentarzy ze strony jego zwolenników, którzy pytali, czy to oznacza, że ​​popiera on włączenie kryptowalut do głównego nurtu.

Yang musiał jednak walczyć też z krytyką. Jego przeciwnicy twierdzą, że darowizny w BTC czy ETH mogą pochodzić z nielegalnych źródeł finansowania. Wskazywali nawet na szkody klimatyczne, za które odpowiada krypto-górnictwo. Amerykanie mogą być zresztą mocno przewrażliwieni na punkcie tego typu niejasnych transakcji czy ruchów. A to ze względu na kontrowersje związane z poprzednimi wyborami, które wygrał Donald Trump. Rzekomo przez rosyjską ingerencję…

Niezależnie od mieszanych reakcji, 44-letni Yang, pochodzenia azjatyckiego, mógłby z pewnością przynieść obietnicę  zmian w amerykańskiej polityce. Z kolei jego zainteresowanie Bitcoinem sięga przynajmniej 2013 roku, kiedy tweetował o krachu cenowym, kiedy cena spadła poniżej 600 USD.

Jak daleko ten outsider dobiegnie w wyścigu prezydenckim i ile zrobi, by wypromować przy tym kryptowaluty? Sami w redakcji nie mielibyśmy nic przeciwko temu, by na czele USA stanął człowiek, któremu bliskie są idee Satoshi’ego Nakamoto.

Swój start w wyborach zapowiedział też John McAfee, który obecnie ukrywa się jednak przed urzędem skarbowym za niepłacenie podatków. Wątpliwe więc jest, czy osiągnie on jakikolwiek liczący się wynik w walce o Waszyngton.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,206.44
ethereum
Ethereum (ETH) $ 180.77
ripple
XRP (XRP) $ 0.287711
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 222.05
litecoin
Litecoin (LTC) $ 54.84
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.47
eos
EOS (EOS) $ 2.97
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 89.57
stellar
Stellar (XLM) $ 0.063812