fbpx

Analiza Techniczna Bitcoina [03.12]. Niepewności ciąg dalszy

Kapitalizacja całego rynku kryptowalut w ciągu ostatnich trzech tygodni spadła z poziomu 211 mld $ do 131 mld $, dominacja Bitcoina w tym okresie utrzymuje się na poziomie 53.5 %. Większość kryptowalut odnotowuje spadki w tym okresie.

Z tej strony Anastazja Demishkevych z iMarketsLive i zapraszam do zapoznania się z dzisiejszą analizą techniczną Bitcoina [BTC].

Dużo ludzi na całym świecie nie spuszcza oczu z Bitcoina w oczekiwaniu na wzrost kursu. Na tygodniowym wykresie patrząc na wskaźnik Volume możemy zobaczyć wielką świecę niebieską (wzrostową), co pokazuje, jaka ilość pieniędzy była wpompowana w rynek; kupujący próbowali popchnąć cenę do góry, ale cykl nie był skończony i rynek nie był do tego przygotowany.

analiza-techniczna-bitcoina-03-12-1

Psychologia Rynku

Mówimy tutaj o cyklu psychologicznym, względem którego porusza się cały rynek finansowy – włączając w to kryptowaluty.

Względem tych cykli psychologicznych porusz a się cena największych instrumentów finansowych. Na wykresach poniżej zobaczymy przykład wykresu złota i giełdy NASDAQ.

analiza-techniczna-bitcoina-03-12-1


Decyzje podejmowane przez większość uczestników rynku finansowego są podyktowane czynnikiem emocjonalnym.

Po osiągnięciu szczytu w 2017 roku i dojścia do okresu “Euforii”, przechodząc do fazy Complacency ( z ang. “Samozadowolenie”), Bitcoin zaliczył wszystkie po kolei punkty – Anxiety ( z ang. “Niepokój”), Denial ( z ang. “Represja”, czyli odrzucenie negatywnych emocji, lęku), stan Paniki na poziomie około 7500 – 8000$ i Kapitulacja, czyli kontrolny punkt wyprzedaży.

Rynek przełamał wsparcie na poziomie 6350 – 6370$ i poszedł w dól, zatrzymując się na poziomie 3900$.

Na moment obecny po wyprzedażach w ostatnich 3 tygodniach, jesteśmy pomiędzy okresem Anger (z ang. “Złość”) i okresem Depresji.

Ten zakres cenowy może wydłużyć się jeszcze trochę przed końcem tego roku i cena może zejść jeszcze trochę niżej. Na to wskazują nam wskaźniki.

Schodząc do przedziału czasowego 2 tygodni (2W), zwróćmy uwagę na kilka czynników. Na wykresie poniżej wypunktowałam indykatory RSI, STOCH i Stochastic RSI. Każdy z nich na tym przedziale czasowym wskazuje nam na dominację sprzedających na rynku.

Podsumowując

Bitcoin nie jest czymś, w czym wielcy inwestorzy NIE widzą żadnego interesu – nie można również powiedzieć, że stracili nim zainteresowanie. Nawet jeśli mnóstwo ludzi “ucieka” z rynku i obstawiają spadki, to wszystko schodzi do punktu gdzie ludzie po prostu tracą cierpliwość. Warto pamiętać o tym, że tam gdzie większość małych inwestorów “ucieka” z rynku, tam zaczynamy zauważać wielkie transakcje na kupno – wielcy inwestorzy skupują duże ilości BTC.

Granie na spadki w tym okresie byłoby ryzykowne. Cena może pójść w dół ALBO może od razu podskoczyć z powrotem, nie osiągając założonego poziomu Take Profit, i wrócić z powrotem do wzrostów.

Niezależnie od niepewnych prognoz krótkoterminowych, opinia ekspertów i dużych inwestorów na temat Bitcoina pozostaje taka, że niezależnie od obecnych poczynań Bitcoina, w ciągu kolejnych 5 lat jego cena osiągnie 50 000 – 60 000 dolarów.

Analiza przygotowana przez Anastazję Demishkevych z iMarketsLive.

Kontakt: www.facebook.com/AnastazjaDemishkevych
Kontakt przez e-mail: iml.topleader@gmail.com

Więcej na temat edukacyjnej platformy iMarketsLive przeczytaj tutaj: LINK.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo    Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633