fbpx

Analiza ICO Experty – Uber do dzielenia się wiedzą?

Experty to aplikacja oparta o blockchain, której działanie jest zbliżone do popularnego Skype’a. Celem jest stworzenie rozwiązania, które ułatwi komunikację pomiędzy ludźmi potrzebującymi wiedzy, rozwiązania określonym problemów, z ekspertami, którzy mogą tę wiedzę przekazać. Projekt jest określany jako “Uber do dzielenia się wiedzą”. Swoje usługi mogą tu oferować np. nauczyciele języków obcych, prawnicy, programiści i w zasadzie każdy, na którego wiedzę znajdzie się popyt.

Dlaczego ludzie będą chcieli korzystać z aplikacji Experty?

W przypadku konsultacji online prowadzonych przez Skype lub WhatsApp, płatność za usługi jest dokonywana przed konsultacją. Kolejnym problemem obecnych rozwiązań jest fakt, że ciężko jest oszacować czas, w którym problem zostanie rozwiązany, przez co ciężko przewidzieć koszt takich konsultacji. To są problemy, z którymi spotykają się ludzie korzystający z konsultacji.

Eksperci, którzy dzielą się swoją wiedzą również napotykają się z problemami. Często korzystają z zewnętrznych platform, które są poza ich kontrolą. Muszą czekać na środki, które należą się im za wykonanie usługi. Obecnie trwa to średnio kilka dni. Aplikacja Experty umożliwi użytkownikom płacenie za usługi konsultingowe w czasie rzeczywistym, w zależności od przebiegu konsultacji. W ten sposób użytkownicy będą pewni, że dobrze wydają swoje środki, a konsultanci natychmiastowo otrzymają zapłatę.

Win-win. Aplikacja będzie dostępna na system Windows, Android oraz iOS.

Funkcje aplikacji

Oto niektóre z planowanych funkcjonalności aplikacji.

  • Profile – użytkownicy będą mogli wybrać sową profesję oraz napisać w czym i jak są w stanie pomóc.
  • Rozmowy i Rozmowy wideo – Eksperci będą mogli dzielić się swoją wiedzą podczas rozmowy za pomocą komunikatora (tak jak na skype). Klienci natomiast będą płacili za minutę połączenia.
  • Wiadomości i grafik – Eksperci będą mogli zadać niezbędne pytania przed połączeniem lub zwyczajnie umówić się z klientami na konkretną godzinę.
  • Tokeny EXY – waluta wewnątrz platformy. Co za tym idzie im więcej osób będzie korzystało z platformy tym większa powinna być wartość Tokenów EXY.
  • Portfel EXY – Lekki portfel dla posiadaczy EXY

Na jakim etapie jest projekt?

Dzięki zastosowaniu proof of care, Experty udało się zgromadzić sporą bazę potencjalnych użytkowników i zapewnić sobie solidny marketing niewielkim kosztem.

Q4 2017: Wersja Alpha. Wersja alpha aplikacji jest już dostępna!
Q1 2018: Wersja Beta aplikacji mobilnej oraz desktopowej.
Q2 2018: Wzbogacenie funkcjonalności o rozmowy głosowe oraz układanie grafików.
Q3 2018: Rozmowy wideo
Q4 2018: Pełna wersja desktopowa.

Zespół

Kamil Przeorski – CEO, twórca projektu Tomasz Dyl – CTO, współtwórca projektu Grzegorz Kucmierz – deweloper programujący w Solidity, współtwórca. Wszyscy trzej panowie są deweloperami. Kamil Przeorski oraz Tomasz Dyl są również w zarządzie firmy programistycznej React Poland. Grzegorz Kucmierz ma na koncie m.in. doświadczenia w pracy w firmie Cisco. Widzimy więc solidne podstawy w Core Teamie. Oprócz wspomnianych panów, nad projektem pracuje jeszcze 12 innych osób, zajmujących się programowaniem oraz marketingiem.

Projekt posiada również 14 osobowe grono doradców, wśród których są pracownicy Samsunga, Bitfinex, Ethereum, Golem i kilku innych dużym marek. Wśród nich jest również znany powszechnie w polskiej społeczności Szczepan Bentyn.

Część analityczna

Przewagi

  • Obecnie usługi konsultingowe potrafią być niezwykle kosztowe. Między innymi dzieje się tak z powodu pośredników, którzy prowizja w zależności od zawodów może sięgać nawet 50%! Dzięki wyeliminowaniu pośredników (wszystko działa na zasadzie smart contracts) Experty będzie mogło zapewnić usługi równie wysokiej jakości za niższą cenę.
  • Zespół już zgromadził sporą liczbę ekspertów w dziedzice kryptowalut, którzy będą mogli dzielić się swoją wiedzą od razu po ruszeniu platformy. Dzięki zastosowaniu proof of care ich media społecznościowe pękają w szwach i wszyscy ludzie mniej lub bardziej są zainteresowani kryptowalutami, dlatego nawet na wersji alpha aplikacja będzie już mogła normalnie funkcjonować i łączyć ze sobą ekspertów oraz klientów.
  • Bardzo dobrym i ułatwiającym współpracę rozwiązaniem jest udostępnienie linku do mediów społecznościowych espkertów w aplikacji.
  • Hard cap wynosi zaledwie 9 milionów dolarów. Pozostawia to więc masę miejsca na wzrosty.

Zagrożenia 

  • Experty to platforma dwustronna potrzebuje więc równomiernego wzrostu użytkowników oraz ekspertów. Jedna grupa bez drugiej (lub jeśli pierwsza będzie w znaczącej dysproporcji w stosunku do drugiej) nie może funkcjonować.

Nasza opinia. Projekt jest godny uwagi. Jesteśmy optymistycznie nastawieni zarówno pod kątem short termu jak i long termu. Stosując proof of care zespół zgromadził sporą bazę potencjalnych użytkowników oraz pierwszych ekspertów. Jeśli zespołowi uda się w równie gładki sposób pozyskać ekspertów oraz klientów z innych branż to projekt może osiągnąć pokaźny sukces.

Czas trwania ICO: 13.12.2017 do 10.02.2018

Strona projektu: https://www.experty.io/

Whitepaper ze szczegółami dostępny pod adresem: https://docsend.com/view/metua2p

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886