fbpx

Amerykański kongresmen ujawnia swój majątek w kryptowalutach

Bob Goodlatte, republikański kongresman z Wirginii i przewodniczący Komisji Sądownictwa w USA, ma w kryptowalutach nawet do 80 000 USD, według raportu poniedziałkowego Sludge, który powołuje się na roczne ujawnienie finansowe kongresmana.

Zgodnie z nowymi przepisami przyjętymi w czerwcu tego roku, członkowie “House of Representatives” są obecnie zobowiązani do corocznego ujawniania wszelkich posiadanych kryptowalut wraz z innymi aktywami finansowymi. Zgodnie z oznajmieniem, tym czasie Goodlatte posiadał do 50 000 USD w Bitcoinie i do 15 000 USD w Bitcoin Cash i Ethereum.

Bob Goodlatte. Source: goodlatte.house.gov

Chociaż ujawnienie z Goodlatte zostało złożone przed wprowadzeniem nowych zasad dotyczących ujawniania udziałów w kryptowalutach, oczekuje się, że kilku innych członków Kongresu zgłosi posiadane kryptowaluty przed przyszłorocznym terminem.

Ponadto, Sludge informuje, że syn Goodlatte’a, Bobby Goodlatte Jr., jest inwestorem na popularnej amerykańskiej giełdzie Coinbase, która jest oparta na  systemie wymiany krypto-fiat. Goodlatte Jr. mówi otwarcie o swoich przypuszczeniach i “byczym” nastawieniu, tweetując w maju o swojej inwestycji w Bitcoina i dlaczego jest lepszą inwestycją niż jakikolwiek startup.

Sludge wskazuje ponadto, że jeden z najbogatszych członków Kongresu, demokrata Jared Polis z Kolorado, był współzałożycielem kongresowego klubu Blockchain, który między innymi wprowadził przepisy mające na celu ułatwienie przyjęcia technologii blockchain w rządzie.
Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.
Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344