Amazon chce wprowadzić obsługę Bitcoina

Według informacji (jak na razie) nieoficjalnych, które krążą w sieci Amazon ma zamiar już wkrótce wprowadzić możliwość zapłaty…

Według informacji (jak na razie) nieoficjalnych, które krążą w sieci Amazon ma zamiar już wkrótce wprowadzić możliwość zapłaty Bitcoinem za towary, które zostały zakupione przy pośrednictwie tego serwisu. Niewykluczone nawet, że gigant handlu w sieci podejmie także decyzję o stworzeniu swojej własnej kryptowaluty.

W planach mają nawet własną kryptowalutę

Bardzo dużo wskazuje na to, że w planach Amazon ma także zaangażowanie się solidne w sam rynek kryptowalut. Na pewno podjęcie przez koncern takiej decyzji może mieć spory wpływ między innymi na wycenę walut wirtualnych.

Mówi się nawet nieoficjalnie o tym, że już niedługo ten gigant internetowe handlu umożliwi płatność za swoje towary przy pośrednictwie Bitcoina. Krążą informacje, że miało by się wydarzyć jeszcze w tym roku (mniej więcej pod koniec roku). Jak wiadomość ta została przyjęta? To spotkało się oczywiście z bardzo dużą euforią ze strony rynku walut wirtualnych. Musimy zauważyć, że wycena tego środka płatniczego tylko w ciągu kilku godzin już wzrosła o trzynaście procent.

Kolejne odważne plany

Jednak to jeszcze nie koniec spekulacji dotyczących planów Amazona. Źródłem ich stało się specyficzne ogłoszenie o pracę. Co mamy na myśli? Według tego ogłoszenia firma poszukuje pracownika, który będzie odpowiedzialny za technologię blochchain oraz także za rozwój kryptowaluty. Miałoby to świadczyć o toczących się pracach na powstaniem swojej własnej waluty wirtualnego, która by się stała środkiem płatniczym oficjalnym w zakupowym serwisie.

Jednak plany te mają zostać troszkę odłożone w czasie. Debiut kryptowaluty autorskiej Amazona miałby się odbyć najwcześniej w przyszłym roku (2022). Musimy przyznać, że plany są dosyć ambitne. Pomimo tego, że jesteśmy w niemałym szoku, to przyzwyczailiśmy się już do tego, że firma Amazon podążą za trendami i chce być odbierana jako firma nowoczesna. W nowoczesnych firmach już niebawem kryptowaluty będą czymś standardowym.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts