fbpx

Aligato, czyli jak Polacy chcą zrewolucjonizować e-commerce dzięki blockchainowi

Przyglądając się branży e-commerce i rynkowi kryptowalut, możemy zauważyć wiele punktów wspólnych. Obszary te łączy fakt, że funkcjonują stosunkowo krótko, ale rosną w bardzo szybkim tempie. Obie te branże zostały zapoczątkowane przez palące potrzeby społeczeństwa.

Kiedy w połowie lat 90. startował Amazon, klienci musieli czekać nawet kilka tygodni na swoje zamówienie. Sama realizacja płatności trwała około tygodnia, co w dzisiejszych czasach jest ciężkie do wyobrażenia. W momencie kiedy pojawił się Paypal nastąpiły zasadnicze zmiany. Płatności mogły być wykonywane niemal natychmiastowo. To jednak nie rozwiązało wszystkich problemów.

Prywatność użytkowników i bezpieczeństwo danych (i ich pieniędzy), stanęły pod znakiem zapytania. Tylko w roku 2017 wartość zakupów dokonanych za pomocą platform ecommerce wyniosła 2 304 000 000 000 USD. Jest to ogromna ilość pieniędzy, która w dużej mierze nie jest odpowiednio zabezpieczona. Klienci dokonujący zakupów online są zmuszeni do zaufania serwisom, z którymi nie łączy ich nic poza dokonanymi zakupami.

Poza koniecznością powierzania wrażliwych danych, wśród głównych problemów branży e-commerce wymienia się również problemy z wysyłkami. Logistyka nie rozwija się w tempie na tyle szybkim, aby sprostać wymaganiom rosnącego rynku. Według statystyk z 2016 roku, najczęstszym powodem niezadowolenia klientów był czas wysyłki. Pomimo wielu zapewnień gigantów takich jak Amazon, Ebay, czy popularnego na naszym rodzimym rynku Allegro, niewiele się zmienia w tym zakresie.

Polski projekt Aligato, który od 2014 roku rozwija swoją platformę handlową, podjął wyzwanie i przedstawił swój plan wprowadzenia zmian – pozytywnych zarówno dla klientów, jak i sprzedawców. Twórcy projektu słusznie zauważyli, że blockchain jest bardzo dobrym (lecz nie idealnym) narzędziem, które może w dużym stopniu wyeliminować powyższe problemy.

Aligato 2.0 i AligatoCoin – jak projekt rozwiązuje problemy kupujących i sprzedających online?

Wersja 2.0 serwisu Aligato będzie w całości oparta na blockchainie, co zapewni jej bezpieczeństwo i przejrzystość. Ułatwi to także weryfikację wybranych informacji przez wszystkich użytkowników platformy – od kupujących, przez sprzedawców i dostawców, po osoby nadzorujące prawidłowe funkcjonowanie całego systemu sprzedaży. Zespół Aligato uznał, że najlepszym rozwiązaniem będzie oparcie systemu na dwóch blockchainach: prywatnym i publicznym, które w połączeniu stworzą sprawnie działającą całość.

“Najpierw zrób coś, potem zrób to lepiej, potem lepiej i szybciej – wtedy możesz nazywać się profesjonalistą.” – David Belle

W planach Aligato jest adaptacja najnowszych rozwiązań branży e-commerce. Wśród nich znajdują się m.in.:

Drony dostawcze – system dostawczy oparty o autonomiczne drony, który zapewni znacznie szybsze i tańsze dostawy. Firma już w tej chwili prowadzi prace nad wprowadzeniem patentu w tym obszarze.

Sztuczna inteligencja – system obserwujący zachowania użytkownika i uczący się pracy z nim. Dzięki niemu będzie możliwe zautomatyzowanie procesu sprzedaży na podstawie interakcji użytkownika z platformą.

Pay via Eye – system zatwierdzania transakcji za pomocą skanu tęczówki oka. Dla większego bezpieczeństwa będzie wymagana dodatkowa autoryzacja (2FA) poprzez SMS, Google Authenticator lub kod PIN.

aligatocoin

AligatoCoin (ALC)

Token AligatoCoin w standardzie ERC20 będzie utworzony w liczbie 100 000 000 jednostek, z czego 70 000 000 zostanie udostępnionych do sprzedaży. Twórcy postawili na technologię Proof of Stake, która oferuje wiele przewag nad technologią Proof of Work.

PoS jest procesem bardziej ekologicznym (zużywa znacznie mniejsze zasoby energii), sprzyja decentralizacji, ale jest również bardziej przyjazny pod względem użytkowania.
Token oparty o PoS oferuje znaczącą korzyść dla użytkowników, w formie zwrotu inwestycji za samo jego przechowywanie na portfelu. W blockchainie Aligato będzie on oparty o 2 rodzaje node’ów:

Confirmation Node:

ilość tokenów niezbędna do uruchomienia node’a: 3000 ALC
roczny zwrot: ~4 % + prowizja za transakcje
Staking Wallet: ALC desktopowy wallet na Windows/Mac/Linux/RaspberryPI

Full Node:

ilość tokenów niezbędna do uruchomienia node’a: 25 000 ALC
roczny zwrot: ~7 % + prowizja za transakcje
Staking Wallet: ALC linux’owy wallet / gotowy obraz dysku

Token AligatoCoin będzie dystrybuowany na adresy inwestorów po zakończeniu ICO.

Twórcy Aligato udostępnili ostatnio nową wersję whitepapera, w której przedstawiają plany rozwoju platformy. Zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem, aby poznać bliżej technologię Aligato oraz plany jej wdrożenia.

Zespół Aligato

Twórcy projektu, Adrian Dymarczyk i Bartosz Juraszek pokazali swoje doświadczenie w biznesie i zarządzaniu, zaczynając tworzenie Aligato 2.0 i AligatoCoin od zbudowania mocnego zespołu.

W teamie znajuje się m.in. Maciej Dutko, praktyk rynku e-commerce, z doświadczeniem, które zdobywał od 2005 roku. W 2007 roku rozpoczął ścisłą współpracę z Allegro.pl, jako certyfikowany wykładowca serwisu. Można śmiało powiedzieć, że branżę handlu internetowego zna od kuchni. Swoją wiedzą dzielił się dotychczas jako szkoleniowiec i wykładowca na uczelniach biznesowych, a także autor i pomysłodawca wielu książek, jak np. “Biblia e-biznesu”.

Za rozwój i wdrożenie blockchaina w Aligato 2.0 odpowiada Rafał Kiełbus, deweloper związany z Bitcoinem od 2012 roku. Uczestniczy m.in. w rozwoju Bitcoin Core oraz P2Pool. Był również odpowiedzialny za moderowanie forum.bitcoin.pl. Posiada solidne podstawy w branży technologicznej, w której działa od 1997 roku.

Mówiąc o obszarze kryptowalut i blockchaina w projekcie Aligato, nie sposób nie wspomnieć o Marcinie Szydłowskim, znanym w społeczności jako Mike Satoshi. Prowadzi rozpoznawalny w środowisku entuazjastów kryptowalut kanał na YouTubie oraz społeczność o nazwie Krypto-Naród.

Wymieniliśmy tu tylko część zespołu. Polecamy również poznać pozostałe osoby odpowiedzialne za rozwój Aligato 2.0 i AligatoCoin. Można zrobić to na stronie https://aligatocoin.io/pl/

Dlaczego inwestorzy interesują się projektem Aligato?

Mocną stroną Aligato jest posiadanie działającej usługi już w momencie przeprowadzania ICO. Doświadczenia na rynku e-commerce i wsparcie ekspertów z branży blockchain to solidna dźwignia dla tego projektu.

Dla inwestorów, ważnym aspektem jest również zgodność projektu z regulacjami prawnymi. Zespół uwzględnił przepisy związane z KYC i AML, co eliminuje ryzyko problemów prawnych na kolejnych etapach rozwoju.

Oczywiście nawet najlepszy projekt potrzebuje odpowiedniego marketingu, aby świat się o nim dowiedział. O to również możemy być spokojni, ponieważ Aligato posiada wsparcie marketerów, którzy wielokrotnie przeprowadzali międzynarodowe kampanie, wprowadzając produkty i usługi na nowe rynki.

CryptoProfit jako polski serwis kibicuje Aligato, oczywiście nie tylko ze względu na polskie pochodzenie. Uważamy, że już niebawem może być to mocny polski akcent na międzynarodowej scenie e-commerce, wyznaczający nowe standardy dla tej branży.

Zaznaczamy, że artykuł ma charakter subiektywny i zachęcamy wszystkich do własnej analizy projektu Aligato. Polecamy zacząć od strony internetowej projektu, pod adresem: https://aligatocoin.io.

Źródła:

  • https://aligatocoin.io/whitepaper/aligatocoin-whitepaper-pl.pdf
  • https://www.statista.com/statistics/379046/worldwide-retail-e-commerce-sales/
  • https://www.ecommerce-europe.eu/press-item/european-ecommerce-report-2017-released-ecommerce-continues-prosper-europe-markets-grow-differentspeeds/
Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,668.21
ethereum
Ethereum (ETH) $ 197.21
ripple
XRP (XRP) $ 0.274552
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 316.69
litecoin
Litecoin (LTC) $ 75.11
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 28.20
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.64
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 140.58
monero
Monero (XMR) $ 86.44