fbpx

Wywiad z twórcami Aligato 2.0 – Platformy E-commerce opartej o Blockchain

Przeprowadziliśmy wywiad z twórcami projektu Aligato, którzy przygotowują nową wersję swojej platformy e-commerce. Na pytania CryptoProfit odpowiedzieli Bartosz Juraszek oraz Adrian Dymarczyk. Skąd pomysł na Aligato i czym będzie różniła się platforma 2.0 od wcześniejszej wersji? Odpowiedzi na te i inne pytania można poznać w wywiadzie.

Skąd wziął się pomysł na Aligato i jak to wszystko się zaczęło?

W 2014 roku, uruchomiliśmy aligato.pl jako sklep on-line. Miał to być wówczas sklep z największą ilością artykułów. W krótkim czasie przekroczyliśmy 1 milion produktów dostępnych w naszej platformie. Niestety problemy komunikacyjne z dostawcami, hurtowniami, sprzedawcami (braki na magazynach, błędy w uzupełnianiu ilości produktów) doprowadziły do konieczności zmiany funkcjonowania Aligato. Dwa lata później podjęliśmy decyzję o zmianie rodzaju platformy na aukcyjno-sprzedażową.

Czym jest Aligato 2.0? Czym będzie różniło się od pierwszej wersji platformy?

W Aligato 2.0 stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo transakcji. Blockchain nadaje się do tego idealnie, ponieważ każda zawarta w nim transakcja, zostaje w nim dożywotnio, bez możliwości usunięcia czy zmiany. Zmienimy całkowicie wygląd platformy i uprościmy do granic możliwości zarządzanie własnym kontem. Implementacja sztucznej inteligencji będzie miała za zadanie wsparcie użytkownika w każdym etapie zakupu czy sprzedaży.

Oferowane produkty i usługi będzie można nabywać również przy użyciu naszego tokena Aligatocoin. Dzięki temu użytkownicy otrzymają większe możliwości rozliczeniowe oraz znacznie obniżone prowizje od transakcji.

Pay via Eye (system płatności z wykorzystaniem tęczówki oka) oraz dostawy dronami to kolejne etapy, nad którymi rozpoczniemy pracę po opublikowaniu Aligato 2.0.

Dlaczego postanowiliście wykorzystać blockchain tworząc nową platformę?

Blockchain daje nam dużo większe możliwości. Po pierwsze, jak już wspomniałem, bezpieczeństwo. Jakakolwiek próba oszustwa, zapisana w blockchain, będzie skutkowała utratą wiarygodności sprzedawcy lub kupującego, na zawsze. Po drugie, rozproszenie danych, spowoduje duże bezpieczeństwo samego portalu. Po trzecie przyspieszy również jego działanie. A najważniejszym argumentem stojącym za własnym blochckchain, jest minimalizacja kosztów transakcji, co będzie miało przełożenie na koszty obsługi. Dodatkowo damy użytkownikom możliwość czerpania zysków z funkcji Proof of Stake w dwóch wariantach node’ów.

Skąd pomysł na ICO? Dlaczego wybraliście taką formę finansowania projektu?

Chcemy stać się platformą globalną, korzystająca z nowych technologii. Platformy tego typu, funkcjonują dzięki zaangażowaniu społeczności. Najlepszym rozwiązaniem na pozyskanie funduszy na rozwój takiego serwisu jest forma crowdfundingu. W naszym wypadku, ponieważ będziemy platformą hybrydową, zebranie funduszy w społeczeństwie kryptowalutowym jest trafionym rozwiązaniem.

Czemu ma służyć token AligatoCoin? Jakie będą jego realne zastosowania?

Aligatocoin (ALC) będzie środkiem płatniczym, zarówno pomiędzy stronami transakcji jak i środkiem do rozliczeń wewnątrz platformy. Naszymi tokenami będziemy opłacać funkcje PoS. Od momentu wejścia na giełdę (giełdy), będzie można naszym tokenem handlować.
W oparciu o Aligatocoin, przygotujemy również bramkę płatności dla innych marketplace’ów.

Czy macie w planie akceptować też kryptowaluty takie jak BTC, ETH, LTC, itd.?

To dość trudna decyzja. Zastanawiamy się nad tym. Jednak chcielibyśmy aby użytkownicy korzystali z naszego tokena. Duży obrót naszej waluty da użytkownikom więcej korzyści. W chwili obecnej pertraktujemy również z amerykańską firmą ATB, właścicielem ATB Coina w celu bliższej współpracy i uruchomienia możliwości zakupu Aligatocoin przy wykorzystaniu ATB Coin oraz możliwości płatniczych na Aligato.pl

Dlaczego inwestorzy interesują się Waszym projektem? Jak chcecie zagwarantować im zwrot i przyszłe zyski z inwestycji?

Myślę, że sam fakt, iż nie jesteśmy tylko pomysłem, ale działającą od kilku lat platformą handlową to już dla nas duży plus. Oprócz obrotu tokenem, Aligato będzie miało również zyski z prowizji, reklam i innych produktów, które wdrożymy. W przypadku produktów, przez nas opatentowanych, będą również zyski z udostępniania i sprzedaży naszych rozwiązań technologicznych (m.in. świadczenie usług logistycznych i bezpieczeństwo w transakcjach płatniczych oraz zabezpieczenia danych wrażliwych ). Nasz blockchain będziemy udostępniali innym projektom.

Jakie działania planujecie po zakończeniu ICO?

Podążać zgodnie z Roadmap. Mogę zdradzić, że w kilku punktach roadmap’y jesteśmy już w bardziej zaawansowanych stadium. Ale o tym poinformujemy społeczność dopiero jak będziemy pewni, że punkty zrealizowane zostaną w 100%.

Jak chcecie konkurować z istniejącymi platformami handlowymi? Gdzie widzicie swoje przewagi?

Nowym i mniejszym firmom, łatwiej przychodzi adaptacja i wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych. Bardzo ważne dla nas, jest zdanie społeczności, zarówno inwestorów jak i użytkowników. Chcemy (i już to robimy) budować Aligato z naszą społecznością. To oni dają nam najistotniejsze informacje czego od nas oczekują.

Drugą, dla nas istotną sprawą jest to, że dzięki naszym rozwiązaniom, będziemy w stanie zminimalizować koszty obsługi portalu. Wszystko na czym zaoszczędzimy chcemy przełożyć na użytkowników.

Wczoraj na naszym fanpage opublikowaliśmy pięć wersji wizualnych Aligato 2.0 i chcemy aby nasi użytkownicy podjęli decyzję w którym kierunku powinniśmy podążać.

Bardzo istotnym elementem przewagi nad konkurencją jest to, że będziemy również platformą learningową. Chcemy dać naszym użytkownikom dużą dawkę szkoleń sprzedażowych. Właśnie w te akcje zaangażowany będzie Maciej Dutko, znana postać w świecie e-commerce.

Kiedy planujecie wprowadzić AligatoCoin na giełdy? Czy macie już wybrane któreś z nich?

Oczywiście, niezwłocznie po zakończeniu ICO. Jedną z kilku propozycji, które otrzymaliśmy jest wejście na giełdę HitBTC. Sami również wysyłamy zapytania do wielu znaczących na rynku krypto giełd.

Kiedy udostępnicie użytkownikom platformę Aligato 2.0?

Wersja beta platformy zostanie udostępniona na początku 2019 roku. Tempo naszych prac w dużej mierze zależy i zależeć będzie od pozyskanych środków.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym poprzednim artykułem dotyczącym projektu Aligato, w którym opisaliśmy fundamenty tego projektu.
https://cryptoprofit.pl/aligatocoin-rewolucja-ecommerce/

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85