fbpx

Alex Sunnarborg: rynek kryptowalut czeka dalsza bessa

Alex Sunnarborg z Tetras Capital uważa, że rynek kryptowalut potrzebuje “oczyszczenia”, aby usunąć wszelkie złe zjawiska i zwiększyć zaufanie głównego nurtu.

Sunnarborg jest założycielem funduszu Tetras Capital o wartości ponad 30 milionów dolarów. Teraz udzielił wywiadu Forbesowi, w którym przedstawił swoją wizję przyszłości BTC na wykresie.

Jeszcze spadnie

Bitcoin spadał do poziomu trochę powyżej 3 000 USD z aż 20 000 USD. Trwało to niemal rok. Uklepanie dna jest dla kryptowaluty podstawą do otwarcia nowego cyklu i przejścia do kontrofensywy tj. hossy. W rozmowie z Jeffem Kauflinem z Forbesa, partner Tetras Capital przyznał, że nie jest obecnie optymistą. Na pytanie, czy dno na parze BTC/USD jest już za nami odpowiedział:

Nie sądzę i myślę, że określenie dna jest bardzo trudne. To jeden z powodów, dla których cieszę się, że mamy taką, a nie inną ekspozycję na ten rynek. W każdej chwili możemy się zabezpieczyć, pozostać bardziej neutralni i nie musimy szukać dokładnej ceny ani terminu potencjalnego dna. Nasze portfolio jest obecnie relatywnie neutralne – trzymamy gotówkę, a zarazem krótkie pozycje.

Sam jednak oczekuje, że jesteśmy blisko dna:

“Jedną z metod szukania dna może być obserwowanie negatywnych informacji dot. całej branży wirtualnych walut. Jeśli wszystkie złe wiadomości są już w cenach, to jedyną rzeczą jaką będzie mogła zrobić cena to iść w górę. Obecnie ciężko mówić o jakichś nowych, negatywnych katalizatorach, gdyż niemal wszystkie się już wydarzyły. Myślę, że dno mogłoby się uformować, gdyby okazało się, że wniosek funduszu VanEck o utworzenie ETF na BTC został ponownie odrzucony.”

Przy okazji rozmowy przedstawił też swoją strategię inwestycyjną:

Na rynku hossy, gdy wszystko idzie w górę, altcoiny zazwyczaj mają większą stopę zwrotu niż Bitcoin. Historycznie mają większą zmienność i wyższe bety. Z kolei na rynku bessy, altcoiny znacznie mocniej tracą niż BTC. W 2018 r. Bitcoin spadł o około 75%, a altcoiny spadły o 95%. To ciekawe, jak mocno są ze sobą nadal skorelowane.

Sam uważa, że trzeba wziąć pod uwagę upadek wielu projektów kryptowalutowych, w szczególności tych uruchamianych za pośrednictwem ICO. Według Sunnaborga projekty, które ucieleśniają “bitcoinowy etos” mogą z kolei przyczynić się do opartej na wartościach gospodarki cyfrowej. Pozostałe muszą zniknąć z rynku.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868