fbpx

Alex Jones: 8 lat temu George Soros zaproponował mi pieniądze za pompowanie Bitcoina

Bitcoin już nie raz był tematem różnych teorii spiskowych. Samo jego powstanie aż prosi się o takowe. Teraz jednak na tapetę wziął go słynny odkrywca ponoć ukrywanych przed nami tajemnic świata polityki i ekonomii. Gdy o kryptowalutach mówi Alex Jones, bo o nim mowa, nie możemy pominąć tego newsa.

Alex Jones to postać nietuzinkowa. Słynie z propagowania różnych teorii spiskowych z pogranicza polityki i gospodarki. To hochsztapler czy raczej bojownik o prawdę? Na to pytanie nie odpowiemy. Posłuchajcie jednak, co powiedział na temat BTC.

Waluta wolnych ludzi

W ostatnim czasie Jones pojawił się w programie Joe’go Rogana Experience, gdzie przyznał, że wierzy w świetlaną przyszłość kryptowaluty. Akurat to nie powinno nas dziwić, bowiem sam jest wrogiem instytucji i kontrolowania gospodarki przez rządy. Do tego nie ufa walutom fiducjarnym. Mówiąc wprost: Bitcoin musi być ziszczeniem jego marzeń. W czasie wywiadu podkreślił zresztą, by nie ufać FED-owi.

Jonesowi dostaje się za jego poglądy. W ubiegłym roku został usunięty części platform mediów społecznościowych i z PayPala.

Teraz kontrowersyjny publicysta ponownie szokuje. Powiedział Roganowi, że osiem lat temu George Soros zaproponował mu 5 milionów dolarów za pompowanie Bitcoina. Mimo zawrotnej kwoty odmówił.

KryptoAdwokat

Warto zastanowić się, czy Bitcoin potrzebuje w mediach tego typu kontrowersyjnych adwokatów. Jones raczej wzbudza skrajne emocje, a nie koniecznie jest szeroko szanowany.

Istnieje oczywiście wiele wiarygodnych gwiazd kultury, sportu i rozrywki, które wyraziły już swoje zamiłowanie do kryptowaluty. Jak dziś sugeruje portal News.Bitcoin.com społeczność e-walut potrzebuje jednak np. paru liderów, którzy stale promowaliby je w mediach.

Dlaczego działania celebrytów i osób z mediów jest tak ważne? Dlatego, że czasami ich wsparcie jest w oczach przeciętnych obywateli ważniejsze niż poparcie ekspertów. Kim Kardashian z broszką w kształcie loga BTC może i wzbudza emocje u konserwatywnych krypto-inwestorów, ale warto sprawdzić, jakimi zasięgami może się ona pochwalić w mediach społecznościowych, by zrozumieć,  jakie znaczenie ma jej działanie dla popularyzacji kryptowalut.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85