Akcje Apple spadają silnie w dół. iPhone 12 ratunkiem?

Premiera telefonu najnowszego od Apple, iPhone’a 12, może nawet zostać opóźniona do listopada. Takie informacje zostały podane przed…

Premiera telefonu najnowszego od Apple, iPhone’a 12, może nawet zostać opóźniona do listopada. Takie informacje zostały podane przed serwis japoński Mac Otakara. Premiera tego nowego flagowca firmy amerykańskiej była zaplanowana na miesiąc wrzesień.

  • Apple pokazać może w listopadzie także modele, które obsługują jedynie LTE.
  • Cena tychże nowych smartfonów od producenta amerykańskiego sięgać może 699 dolarów.
  • Nowe produkty Apple stanowić mogą pewne zagrożenie dla pozycji Samsunga właśnie na rynku urządzeń 5G.

Już co najmniej cztery warianty iPhone’a 12

Apple, który zyskał już od początku roku dwadzieścia cztery procent, przygotowywał się do przeprowadzenia premiery smartfonu swojego we wrześniu, jednak, jak podaje Mac Otakara, zmuszony został do przesunięcia swojego pokazu. Powodem mają być spore problemy z produkcją oczywiście spowodowane pandemią.

iPhone 12 był w tygodniach ostatnich napędowym motorem kursu akcji giganta amerykańskiego. Inwestorzy także liczyli, że konsumenci ochoczo wymienią swoje urządzenia stare na pierwszy model telefonu komórkowego od Apple, obsługujący dokładnie piątą generację mobilnej technologii.

Według źródła serwisu japońskiego, Apple zaprezentować ma w listopadzie również modele iPhone’a 12, który obsługuje jedynie technologię LTE. Takie produkty właśnie miałyby trafić do klienta mniej zamożnego, który się wahałby przed zakupem flagowca najnowszego.

Najciekawsze pytania i odpowiedzi w sekcji FAQ:

Według analityków, ceny tychże nowych telefonów sięgnąć mogą nawet sześćset dziewięćdziesiąt dziewięć dolarów.

Przecieki także sugerują, że poza wymienianymi modelami LTE, firma pokaże nam cztery smartfony: iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro. Jeśli chodzi o najmniejszy z nich to będzie on wyposażony w ekran o przekątnej wynoszącej 5,4 cala, a największy z kolei ma ekran o przekątnej 6,7 cala.

W ciągu trzech ostatnich dni akcje Apple już straciły 5,60 procent

Wejście na rynek całkiem nowych smartfonów Apple obsługujących 5G oznaczać może spore kłopoty dla pozycji Samsunga. Producent koreański w zasadzie jako pierwszy wyprodukował oraz sprzedawał swoje telefony z technologią najnowszą. Jednak niemniej, kluczowymi właśnie dla technologii 5G rynkami są Chiny oraz Stany Zjednoczone. W Chinach marka Samsung przegrywa z producentem Huawei, który faworyzowany jest przez rząd chiński. Jeśli nowe smartfony Apple się okażą sukcesem, to mogą w sposób niezmiernie szybki wyprzeć produkty Samsunga, w tym jednocześnie spychają go na trzecie miejsce pod względem samej sprzedaży smartfonów, które obsługują 5G.

Jak widać na załączonym obrazku tegoroczna pandemia koronowirusa pokrzyżowała plany już wielu firm oraz osób fizycznych. Kryzys dotyka większość firm. Niestety ciężko jest sobie z nim poradzić. Co jak co, ale nawet takie potęgi jak Apple mają kłopoty. Nie jest to dobry znak. Powinniśmy jak najbardziej mieć to na uwadze. Wierzymy, że pandemia koronawirusa się niebawem skończy i wszystko wróci do normy.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *