Aion Bank – Jak założyć konto? Instrukcja Opinie

Coraz większą popularnością cieszą się rachunki bankowe Aion z ochroną depozytów do 100 000 EUR, doskonałe konta oszczędnościowe…

Coraz większą popularnością cieszą się rachunki bankowe Aion z ochroną depozytów do 100 000 EUR, doskonałe konta oszczędnościowe (EUR i PLN), karty wielowalutowe oraz niskie koszty przewalutowania. Proces otwierania konta jest podobny do tego dla użytkowników fintech.

Aion Bank – Jak założyć konto? Instrukcja

Jest to więc zupełnie inna procedura, którą mają tradycyjne banki, dlatego postanowiłam przygotować dla Ciebie krótki przewodnik krok po kroku. Nie każdy wie, jak korzystać z usług fintechowych, dlatego niektóre schematy mogą okazać się skomplikowane dla użytkowników tradycyjnej bankowości. Żeby dopełnić formalności wystarczy aplikacja. Nie będziesz musiał udawać się do oddziału (Aion Bank takiego nie posiada) ani nawet podpisywać na papierowych dokumentach.

Jak otorzyć konto w Aion Banku?

Konto w Aion Banku można otworzyć w czterech prostych krokach. O ile sam proces jest bardzo intuicyjny (i co najważniejsze w języku polskim), to może być zaskoczeniem dla tych, którzy do tej pory otwierali konto w tradycyjny sposób, listownie lub w ramach umowy w punkcie stacjonarnym. Zanim zaczniesz działać, przygotuj smartfon, dowód osobisty lub paszport i dobrze oświetlone miejsce, aby zrobić zdjęcie dokumentu i zrobić selfie swojej twarzy. Nie ma konieczności prowadzenia wideorozmowy z konsultantem. Ja osobiście jestem z tego zadowolona, ponieważ tego nie lubię.

Zakładanie konta krok po kroku:

  1. Kliknij w link  i we wskazanym miejscu wprowadź swój numer telefonu. W wiadomości sms otrzymasz link do pobrania aplikacji. Zainstaluj ją na swoim smartfonie. Po pobraniu aplikacji otwórz ją, wybierz swój kraj i kliknij w przycisk załóż konto. Na tym etapie formularz powinien wyświetlać się w języku polskim. Jeżeli tak nie jest ręcznie zmień język. Wybierz profil indywidualny, wprowadź swój numer telefonu i adres e-mail i przejdź dalej. Po otrzymaniu kodu sms przepisz go we wskazanym miejscu. Wymyśl i wprowadź kod dostępu do aplikacji (nie podawaj go nikomu!). Jeżeli Twój telefon obsługuje taką funkcję ustaw bezpieczne logowanie przy pomocy odcisku palca. Pamiętaj op wyrażeniu zgody na sprawdzanie lokalizacji.
  2. Przygotuj dowód osobisty lub paszport. Zgodnie z poleceniami na ekranie wykonaj zdjęcie dowodu osobistego oraz nagraj krótki filmik-selfie, a którym będziesz musiał wykonać proste polecenie (np. obejrzeć się przez ramię oraz odczytać kilka cyfr po polsku). Prześlij filmik do akceptacji. Weryfikacja powinna trwać około 10 minut. Po weryfikacji należy potwierdzić dane oraz podać kraj urodzenia.
  3. W trzecim kroku zostaniesz zapytany o rezydencję podatkową oraz poproszony o potwierdzenie numeru PESEL. Pojawią się również pytania o status zawodowy i źródło zarobków. Jeżeli ktoś prowadzi działalność gospodarczą powinien wprowadzić NIP swojej firmy.
  4. W czwartym kroku masz niepowtarzalną szansę na otrzymanie bonusu, Wystarczy wprowadzić odpowiedni kod na samym dole strony. Zastanawiacie się skąd wziąć kod? Aion Bank ma specjalną ofertę dla nowych użytkowników! Możesz wybrać trzy promocyjne opcje:
  • bezpłatna karta przy wyborze darmowego pakietu Light
  • pakiety Smart albo ALL-Inclusive przez dwa miesiące za darmo. Bez promocji oba te pakiety są płatne.
  • Dla osób, które chcą jeszcze bardziej zapoznać się z planami pół roku 50% zniżki na pakiety All-Inclusive albo Smart.

Ja skorzystałam z drugiej opcji, dzięki której otrzymałam dwumiesięczny darmowy plan All-Inclusive. Korzyści jakie miałam z tego tytułu to konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 1,5%, kartę, brak prowizji podczas przewalutowania i nieograniczony dostęp do innych ciekawych funkcji.

Po zakończeniu okresu promocyjnego należy zdecydować czy chce się pozostać w płatnym pakiecie czy wrócić do bezpłatnego planu Light.

Po zaakceptowaniu wszystkich wymaganych zgód zostanie otwarty rachunek. Na koniec należy kliknąć ikonę podpisz umowę. 

Kiedy już konto zostanie otwarte otrzymasz dostęp do swojej wirtualnej, automatycznie wygenerowanej karty, wirtualnego portfela i jeżeli chcesz możesz zamówić fizyczną kartę. Całą dokumentację otrzymasz na skrzynkę e-mail.

Jak uniknąć kosztów w przypadku rezygnacji z pakietu?

Zastanawiasz się jak długo trwa dezaktywacja płatnego planu, aby nie wykraczał poza okres próbny na tradycyjnych warunkach?

Sama zapytałam o to przedstawiciela Aion Bank i otrzymałam następującą odpowiedź:

“Wymiana planu na niższy lub rezygnacja z planu odbywa się z 30-dniowym wyprzedzeniem. Np. jeśli mamy okres promocji 2 miesiące na plan All – Inclusive i założyliśmy konto 5 września 2021, aby nie płacić za wybrany plan od listopada, będzie musiała pani zmienić plan / rozwiązać umowę nie później niż ostatniego dnia września.”

 

Wspomnę jeszcze tylko na koniec, że posiadając konto w Aion Banku możesz zaciągnąć pożyczkę do 90.000,00 złotych przy zerowej prowizji! Jedyny koszt jaki poniesiesz to odsetki 7,2% w skali roku. Jedyny warunek to założenie konta w Aion Banku i złożenie wniosku o pożyczkę.

Total
0
Shares
1 comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts