fbpx

Agencja ratingowa Weiss opublikowała listę z oceną 93 kryptowalut

Bazująca w Stanach Zjednoczonych agencja ratingowa Weiss opublikowała listę z oceną 93 kryptowalut. Firma zaktualizowała ocenę Bitcoina do B-. Na liście znajduje się 14 kryptowalut z oceną B, m.in. ETH, IOTA, NEO, XRP, STEEM, TRX oraz XLM. 54 kryptowaluty otrzymały ocenę C, zaś reszta została oceniona na D. 

We wtorek 29 maja Weiss Ratings udostępniła publicznie listę 93 kryptowalut ocenionych przez firmę. Amerykańska niezależna agencja ratingowa założona w 1971 roku oceniła jak dotąd ponad 55 000 instytucji oraz różnego rodzaju inwestycji, jak np. akcje, fundusze wzajemne, firmy ubezpieczeniowe, banki i kryptowaluty.

weiss ratings

Lista pokazuje ocenę B- dla Bitcoina oraz C- dla Bitcoin Cash. Dostęp do pełnej listy możemy uzyskać podając swój adres email na oficjalnej stronie Weiss Ratings, do 4 czerwca.

Żadna z przedstawionych na liście kryptowalut nie otrzymała oceny A i B+. Ogółem czternaście monet oceniono na B lub B-. ADA, DCR, EOS oceniono na B, podczas gdy BTC, ETH, BTS, IOTA, ONT, NEO, XRP, STEEM, TRX, XLM i ZIL oceniono na B-.

54 kryptowaluty oceniono na C, C + lub C-. Obejmują one BCH, DASH, DOGE, ETC, LSK, LTC, XMR, XEM, QTUM, SC, STRAT, UBQ, VEN, WAVES i ZEC.

Oceny kryptowalut agencji Weiss Ratings

Firma zaczęła publikować oceny kryptowalut 24 stycznia, publikując raport “Oceny kryptowalut Weiss”,  które są “oparte na przełomowym modelu, który analizuje tysiące zbiorów danych na temat technologii, wykorzystania i wzorców handlu kryptowalut” – pisze firma.

W pierwszym udostępnionym rankingu firma oceniła Bitcoina na C+. Powołała się wówczas na fakt, że Bitcoin osiąga doskonałe wyniki w zakresie bezpieczeństwa i powszechnego stosowania, ale napotyka również wąskie gardło w postaci wolnych i kosztownych transakcji. Jak stwierdziła agencja, Bitcoin, pomimo wielu dotychczasowych sukcesów, nie posiada mechanizmu, który pozwoliłby na szybką poprawę jego kodu.

Inwestorzy mogą interpretować oceny z raportu Weiss Ratings w następujący sposób:

  • A = doskonały
  • B = dobry
  • C = dostateczny
  • D = słaby
  • E = bardzo słaby
  • F = nieudany projekt/oszustwo

Dodatkowo, plusy i minusy przy literach oznaczają górny lub dolny zakres oceny. Na liście nie ma żadnej kryptowaluty ocenionej jako F. Co ważne, firma Weiss Ratings dodaje, że kryptowaluta nie musi posiadać oceny “A”, aby zasłużyć na zainteresowanie inwestorów. “B” lub nawet “B-” również jest oceną przypisywaną projektom w strefie zakupu. Ocena “C” również nie jest powodem do niepokoju. Dla inwestorów jest to komenda “HOLD” i oznacza, że projekt jest w fazie rozwoju i można pokładać w nim nadzieje.

Chcesz być na bieżąco z naszymi wiadomościami ?
Dołącz do naszej społeczności:
FanpageLINK GrupaLINK TelegramLINK TwitterLINK YoutubeLINK

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633