fbpx

Bank należący do miasta Abu Dhabi, wypuścił obligacje skarbowe o wartości 500 mln USD na blockchainie

Al Hilal Bank z siedzibą w Abu Dhabi właśnie wypuścił oparte o blockchain obligacje skarbowe, które są zgodne z prawem szariatu. Łączna wartość obligacji to 500 mln $.

Warto wspomnieć, że Al Hilal Bank to instytucja finansowa należąca do rządu Abu Dhabi. Obligacje skarbowe (sukuk) są zgodne z prawem szariatu. Całkowita wartość obligacji skarbowych to 500 mln dolarów a ich termin wykupu to rok 2023.

Za stronę techniczną, czyli przypisanie obligacji skarbowych do blockchaina, była odpowiedzialna firma fintech z Emiratów Arabskich – Jibrel Network. Firma dostarczyła kompletną infrastrukturę oraz narzędzia, które umożliwiły napędzić i zabezpieczyć całą transakcję.

Nowe możliwości, dzięki blockchainowi

Jak podaje bank, zamierzają oni odmienić rynek sukuk, wykorzystując do tego technologię blockchain, integrując ją do istniejącej infrastruktury. Dzięki temu będą w stanie wypuścić jeszcze więcej cyfrowych (tzw. “smart”) sukuk’ów, dla bardziej efektywnego zarządzania, transparentności oraz mniejszych kosztów.

Jak podaje CEO Al Hilal Bank, Alex Coelho:

“Jesteśmy dumni, z bycia pierwszym bankiem, który wystartował z ‘Smart Blockchain Islamic Sukuk’. Jest wiele korzyści wynikających z zastosowania smart contracts. Od bezpieczniejszych transakcji kompatybilnych z prawem szariatu, aż po odblokowywanie kompletnie nowych możliwości.”

Bank dodaje również, że islamskie sukuki to jedna z najszybciej rozwijających się klas aktywów. W roku 2017 zostało wypuszczone aż 97.9 mld $ w obligacjach. Jest to 50% więcej niż w roku 2016.

Inne przykłady obligacji na blockchainie

Miesiąc temu indonezyjska firma finansowa Blossom Finance, również chciała wypuścić swoje zgodne z prawem szariatu obligacje, oparte o blockchain. Celem było zasilenie projektów socjalnych.

W sierpniu 2018 Grupa Banku Światowego również wypuściła swoje dwu letnie obligacje oparte o blockchain.

Pod koniec września, Austria zdecydowała się uruchomić skonsolidowaną pożyczkę państwową. Za jej pomocą rząd Austrii chce zebrać 1.15 mld euro. Mają zamiar wypuścić 5 i 10 letnie obligacje skarbowe i oprzeć je o blockchain Ethereum.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930