fbpx

61% firm inwestuje w technologię blockchain

61 procent znanych firm z rynku usług cyfrowych na całym świecie inwestuje w technologię blockchain. Dane te wynikają z raportu firmy Okta udostępnionego 2 kwietnia przez portal Cointelegraph.

Okta to dostawca usług z zakresu tożsamości korporacyjnej z siedzibą w San Francisco. Firma opublikowała teraz raport na temat nowych trendów w rozwoju technologii i możliwości biznesowych największych firm na świecie.

Wyniki badania

W „Raporcie cyfrowej przedsiębiorczości” Okta przeprowadziła ankietę wśród 1050 decydentów z firm IT, cyber-bezpieczeństwa i inżynierii działających na  globalnych rynkach i o przychodach co najmniej 1 mld USD. Decydenci zostali zdefiniowani tu jako ktoś w firmie, kto jest „odpowiedzialny za podejmowanie decyzji o zakupie technologii”.

Firma zbierała odpowiedzi do ankiety w styczniu i w lutym 2019 r. Wszystko to, by dowiedzieć się, w jaki sposób korporacje stosują nowe technologie.

Według raportu większość decydentów inwestuje w technologie Internetu Rzeczy (IoT) i sztucznej inteligencji (AI). Aż 72 procent respondentów odpowiedziało, że zainwestowało w IoT, z kolei 68 procent twierdziło, że poszło w kierunku AI. Jeśli chodzi o najbardziej interesującą nas nowoczesną technologię, aż 61 procent respondentów ujawniło, że zainwestowało w blockchain, a 58 procent stwierdziło, że wybrało technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Z ogólnej liczby 1050 decydentów 90 procent twierdzi, że ich firmy pracują nad “formalną transformacją cyfrową” i inwestują w przynajmniej jedną z wyżej wymienionych technologii.

Niedawno firma International Data Corporation z siedzibą w Stanach Zjednoczonych przewidywała, że ​​globalne wydatki na technologię blockchain będą stanowiły prawie 2,9 mld USD w 2019 r. co stanowi wzrost o 88,7% w porównaniu z 2018 r.

Sieć bloków na rynku

Niemal co tydzień słyszymy o nowych doniesieniach dot. inwestowania w blockchain. Teraz PayPal łączy siły ze startupem Cambridge Blockchain. Specjalistów ds. nowej technologii szukają Shell czy Visa. O kroku w tym kierunku myślą Alibaba Group i Ikea.

Na rynku ogólnie rośnie zainteresowanie pracownikami z tej branży. Zgodnie z nowymi danymi, globalny popyt na informatyków i inżynierów z rynku blockchain wzrósł aż o 517 procent w skali roku. Takie informacje wynikają z raportu firmy rekrutacyjnej Hired.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98