5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zainwestujesz w Bitcoina czy inne kryptowaluty

Inwestowanie w kryptowaluty może być niesamowicie dochodowym działaniem. Należy jednak trzymać się z góry określonych zasad i strategii,…

Inwestowanie w kryptowaluty może być niesamowicie dochodowym działaniem. Należy jednak trzymać się z góry określonych zasad i strategii, które przynoszą efekty. Chaotyczne inwestowanie często stwarza ryzyko straty lub daje tylko chwilowy zysk, dlatego warto poznać zasady bezpiecznego i skutecznego inwestowania. 

Konsekwencja i praca nad pohamowaniem własnych emocji to klucz do sukcesu. Nie mniej ważna jest też wiedza na temat działania rynku kryptowalut. Warto zapamiętać 5 podstawowych rzeczy pomagających osiągnąć zysk z kryptowalut.

Opanowanie emocji

Najważniejszą rzeczą podczas jakichkolwiek inwestycji jest opanowanie emocji i trzymanie się z góry ustalonych zasad. Nie możemy sobie pozwolić aby nasze działania były chaotyczne, ponieważ na dłuższą metę prawdopodobnie spowoduje to stratę pieniędzy. Wielu początkujących inwestorów popełnia błędy np. chcąc odrobić stracone pieniądze i traci w ten sposób kolejne środki. Zdecydowanie lepiej jest zachować spokój i trzymać się swojej strategii nie wykonując impulsywnych działań.

Zarządzanie własnymi środkami

Zarządzanie pieniędzmi, tzn. “money management” to podstawowy obowiązek każdego inwestora. Niezbędne jest określenie kwoty przeznaczonej na inwestycje i odpowiednie zarządzanie nią. Istnieje wiele strategii zarządzania kapitałem. Jedna z nich mówi np. o stopniowym zwiększaniu kwoty własnego wkładu po rozegraniu przegranej inwestycji aż do momentu rozegrania zyskownej transakcji – ta metoda wymaga jednak stosunkowo dużego nakładu środków. Możemy też grać ciągle tą samą kwotą i określić wyłącznie maksymalny poziom straty, na który możemy sobie pozwolić.

Wybór sposobu inwestowania, czyli rodzaje pozycji

Inwestorów dzieli się na traderów i holderów. Ci pierwsi rozgrywają pozycje w stosunkowo krótkim okresie czasu nastawiając się na szybki zysk, natomiast drudzy otwierają pozycję z myślą o długiej inwestycji, która ma przynieść korzyść nawet jeśli będzie wymagało to wiele czasu.

Jeśli zdecydujemy o swoim sposobie inwestowania to kolejnym krokiem jest wybór: gra na spadki lub wzrosty (tzn. pozycja długa lub krótka) czy też zwyczajne kupno cyfrowej waluty z myślą o sprzedaży, gdy cena wzrośnie. Zwyczajne kupno to najprostszy sposób, jednak daje nam tylko zysk podczas wzrostów (hossy) a podczas spadków (bessy) musimy cierpliwie czekać na moment do wejścia w rynek. Natomiast granie na spadki lub wzrosty daje możliwość codziennego obracania pieniędzmi, jednak niesie za sobą duże ryzyko ich utraty, stąd też wymaga ono pewnego doświadczenia w inwestowaniu.

Analiza techniczna

Umiejętność odpowiedniego czytania wykresów to ważna rzecz, która pomaga określić, w jakim momencie znajduje się obecnie rynek. Do analizy technicznej służą głównie wykresy świecowe. Platformy dla inwestorów oferują wbudowane wskaźniki techniczne oraz oscylatory, dlatego nie musimy liczyć ich samodzielnie. Wielu inwestorów używa analizy technicznej, dlatego ważne jest nauczenie się jej. Warto jednak pamiętać, że wskaźniki mówią o tym co się wydarzyło, ale nie przewidują przeszłości – są to drogowskazy w którym kierunku powinien pójść rynek.

Szukanie powtarzalności rynku

Powtarzalności rządzą rynkami i dają ogromne możliwości trafnego inwestowania osobom, które potrafią je odnaleźć. Wynika to z faktu, że na rynkach grają nie tylko ludzie ale także komputery (algorytmy), które cechują się powtarzalnymi schematami. Najłatwiejszym sposobem szukania zależności jest uważne przeglądanie wykresów z wcześniejszych dni i szukanie np. miejsc przecięcia wykresu, załamania trendu, czy też określanie wysokości wzrostów lub spadków w przeszłości.

Źródło: Portal Odkryj Bitcoin

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts