fbpx

5 nowych zasad, które muszą spełnić japońskie giełdy

Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) nałożyła na krajowe giełdy kryptowalut pięć warunków, które muszą spełnić. Zasady te obowiązują zarówno obecne już giełdy, jak i te, które dopiero powstaną.
Przed zatwierdzeniem danej giełdy zostanie ona poddana kontroli. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa środków oraz zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami.

Coincheck to jedna z największych giełd w Japonii. W styczniu padła ofiarą hakerów, którzy ukradli kryptowalutę NEM o wartości ponad pół miliarda dolarów. Następnie giełda została sprzedana znanej firmie brokerskiej Monex Group.
Agencja chce uniknąć powtórki z tego zdarzenia, z tego powodu narzuciła giełdom pięć zasad:

 

  1. Środki mają być przechowywane na komputerach niepodłączonych do internetu [tzw. cold wallet], a ich transfer ma być zabezpieczony wieloma hasłami.
  2. Giełda ma starać się zapobiegać praniu pieniędzy, na przykład poprzez weryfikację tożsamości użytkowników przy przelewach na dużą kwotę.
  3. Środki giełdy muszą być oddzielone od środków klientów. Salda użytkowników muszą być wielokrotnie sprawdzane w ciągu dnia, a pracownikom giełdy zabrania się korzystania z pieniędzy lub kryptowalut należących do użytkowników.
  4. Obrót kryptowalutami zapewniającymi wysoki poziom anonimowości [np. Monero] jest niedozwolony, gdyż ułatwiają one pranie brudnych pieniędzy.
  5. Uniemożliwienie pracownikom manipulowania systemem dla własnego zysku. Rozdzielenie zarządu i akcjonariuszy. Ta sama osoba nie będzie mogła jednocześnie odpowiadać za rozwój platformy oraz zarządzanie środkami.

 

Nowe zasady mają umożliwić „przeprowadzenie szczegółowej oceny i zidentyfikowanie z wyprzedzeniem potencjalnych zagrożeń”. Obecnie w Japonii działa 16 giełd kryptowalut zatwierdzonych przez rząd, a wnioski siedmiu innych są obecnie rozpatrywane.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633