fbpx

Enigma Catalyst ICO – Bloomberg rynku kryptowalut?

Enigma to platforma umożliwiająca deweloperom na tworzenie, testowanie i wdrażanie w życie wszystkiego co związane z tradingiem kryptowalut. Poprzez Catalyst deweloperzy mają dostęp do zdecentralizowanej bazy danych, z której mogą korzystać do opracowywania strategii. Ale Enigma nie chce być jedynie rynkiem z bazami danych. Dodatkowo będziemy mogli tworzyć tu własne fundusze inwestycyjne a także inwestować w utalentowanych traderów.

Projekt składa się z dwóch produktów

Catalyst – platforma tradingowa, która umożliwi traderom symulacje, testowanie i tradowanie na żywo kryptowalut z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi. Dzięki temu inwestorzy będą potem mogli bezpośrednio zainwestować w najlepsze strategie poprzez system Catalyst.
Enigma – jednakże aby mieć dostęp do najświeższych danych, trendów i informacji, będą nam potrzebne aktualne dane wysokiej jakości. Będziemy mogli mieć do nich dostęp dzięki danezdecentralizowanemu rynkowi danych. Na początku wszystkie dane będzie dostarczać Enigma, aczkolwiek plany są takie by to społecznoczność zaopatrywała platformę w dane, za co oczywiście będą wypłacane prowizje.

Aby przybliżyć nieco wielkość tego rynku należy wspomnieć, że fundusze hedgingowe wydają rocznie dziesiątki milionów dolarów na aktualne dane wysokiej jakości. Przykładowo w rok 2016 zakończył się firmy Bloomberg dochodem na poziomie 9,4 miliarda dolarów.

W Lipcu 2017 światło dzienne ujrzała Catalyst Alpha.

Produkt o minimalnej użyteczność ma zostać wypuszczony na pierwszym kwartale roku 2018. Ma być wyposażony w API do testowania, możliwość tradingu na żywo, rozszerzone zestawy danych, webowe UI oraz IDE, testy infrastruktury Catalyst.

Kwartał drugi oraz trzeci roku 2018 to czas na wdrożenie platformy inwestycyjnej Catalyst 2.0, giełdy kryptowalut oraz ICO a także danych dostarczanych przez społeczność.

Pierwszy kwartał roku 2019 będzie przeznaczony na rozbudowę zdecentralizowanej infrastruktury, która ma pozostać w rękach społeczności – bez nadzoru.

Do czego są wykorzystywane tokeny Enigma (ENG)?

Przede wszystki będą używana do nagradzania społeczności za dzielenie się swoimi strategiami oraz danymi.

Będą także pobierane za dostęp do usług premium na serwisie, na zasadzie subskrypcji. M. in. za dostęp do czyjegoś funduszu

Tokeny będzie także można wykorzystać na zdecentralizowanej giełdzie Enigmy.

Zespół Enigmy

Wszyscy członkowie studiowali na różnych wydziałach w MIT.

Guy Zyskind, założyciel oraz CEO, wcześniej CTW w firmach Athena Wisdom oraz Tamkix.

Can Kisagun, współzałożyciel oraz CPO, wcześniejszy CEO w Eximchain oraz Streetdust.

Victor Grau Serrat, deweloper z ponad 15 letnim doświadczeniem zawodowym

Tor Bair, były trader i specjalista od analizowania danych

Projekt Enigma jest bardzo mocno wspierany przez fundusze VC Floodgate, Flybridge, Digital Currency Group, Converge, Heroic Ventures, oraz E14 (powiązany z MIT).

Zespół doradców Enigmy to między innymi.:

Profesora Alexa Pentland’a, kierownik na wydziale Mediów MIT,

Jacob Gibson, współzałożyciel Nerdwallet,

Matthew Falk, były inżynier oprogramowanie w Two Sigma,

Bill Barhydt, CEO w Abra,

Josh Lim, Dyrektor w UBS

Część analityczna

Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut rośnie w bardzo szybkim tempie i coraz więcej profesjonalnych funduszy i traderów zaczyna interesować się tym rynkiem.

Wiele funduszy VC wspiera ten projekt. Enigma musiała dostarczyć im dokładny plan działania i odpowiedzieć na wiele pytań i wątpliwości. Skoro sprostała ich oczekiwaniom tzn. że projekt jest dobrze przygotowany.

Projekt posiada wersję Alpha.

Enigma to projekt z otwartym kodem źródłowym. Każdy może go sprawdzić.

Hard cap ICO Enigmy to 30 milionów USD, przy założeniu, że wszystkie 50 milionów tokenów ENG zostanie sprzedanych. Cena za jeden token to 0,6$. Jest to średnio wygórowana kapitalizacja jak na ICO, która pozostawia jeszcze miejsce na szybkie wzrosty.

Przez nieostrożność jednego z członków zespołu Enigmy ich kanał na Slack’u został przejęty przez hackerów, którym udało się wyłudzić od inwestorów 500,000 USD. Enigma jednak szybko uporała się z tym problemem i obiecała zwrot skradzionych pieniędzy. Był to incydent, który mocno zachwiał wiarygodnością projektu, jednakże przypomnijmy sobie co się stało podczas ICO CoinDash – mimo kradzieży 7 milionów USD, projekt ma się dobrze. Oczywiście taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, jednakże Enigma dobrze sobie z nią poradziła.

Dzięki zastosowania whitelist i ograniczeniu dostępności ICO, Enigmie udało wytworzyć się hajp, mogący bezpośrednio przełożyć się na wzrost wartości tokenów tuż po wejściu na giełdę.

Na rynku jest już parę projektów, zajmujących się podobnymi problemami: Santiment, CoinDash, iconomi, Melonport, and Prism. One wszystkie stanowią nie lada konkurencję dla Enigmy.

Enigma targetuje bardziej profesjonalnych graczy dostarczając zaawansowane ale i skomplikowane narzędzia. Musi więc poczekać na napływ inwestorów z bardziej tradycyjnych rynków giełdowych, którzy będą chcieli zaangażować się w trading kryptowalutami.

Podsumowując

Dzięki zdecentralizowanemu podejściu Enigma może przyciągnąć wielu analityków, którzy będą wspierać jej rozwój. Tak jak wspominaliśmy wokół projektu wytworzył się duży hajp oraz pojawiło się dużo wzmianek w mediach. Biała lista jest już zamknięta a hard cap powinien zostać osiągnięty bez większych trudności. Spodziewamy się tu pokaźnych wzrostów tuż po wejściu tokena ENG na giełdy.

Jeżeli chodzi o potencjał długoterminowy to rynek jest ogromny a kryptowaluty dopiero zaczynają się rozkręcać. Zespół jest bardzo dobrze przygotowany, ma świetnych doradców oraz wsparcie ze strony VC, którzy patrzą długoterminowo. Uważamy, że projekt ten ma bardzo duże szanse osiągnąć sukces.

Oczywiście wszystkie wartości są czysto spekulacyjne i należy samemu oszacować sytuację. Jak zwykle pragniemy zaznaczyć, że ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną opinią autora o charakterze wyłącznie informacyjnym.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896