fbpx

3% amerykańskich emerytów posiada Bitcoiny

Najczęściej sugeruje się, że użytkownikami kryptowalut są osoby młode, tzw. millenialsi. Takie też dane można zdobyć analizując wyniki różnych ankiet. Teraz okazuje się, że około 3% amerykańskich emerytów twierdzi, że jest posiadaczami Bitcoinów (BTC). Tak wynika z nowego badania opublikowanego 17 kwietnia przez magazyn Gold IRA Guide poświęcony metalom szlachetnym.

W kwietniu Gold IRA Guide przeprowadziło ankietę, w której zapytano aż 1 000 amerykańskich emerytów powyżej 50. roku życia o ich przemyślenia na temat inwestowania w główną kryptowalutę – Bitcoina. Wyniki okazały się pod pewnymi względami zaskakujące.

Wiem, co to Bitcoin!

Według wyników sondażu aż 56,7% respondentów było świadomych istnienia Bitcoina. Ta grupa nie była jednak zainteresowana inwestowaniem w kryptowalutę. Z kolei 2,7% nie tylko znało pojęcie, ale też pochwaliło się tym, że posiada już swoje cyfrowe monety.

To nie koniec. Około 3,5 procent badanych stwierdziło, że chciałoby zainwestować w Bitcoina, ale nie wie, jak zacząć, to robić. 4,5 procent przepytanych emerytów przyznało, że zainteresowało się inwestowaniem w kryptowaluty, ale nie zdecydowało się na ostateczne wejście na ten rynek. Po prostu obserwowało go z boku.

Jednocześnie duża część amerykańskich emerytów w ogóle nie wie, czym jest Bitcoin. Mowa tu o aż 32,9% respondentów, którzy odpowiedzieli, że „nie mają pojęcia, czym jest Bitcoin”.

Inne badania

Wcześniej media informowały już o innych tego typu badaniach, które starały się odpowiedzieć, jak wygląda przeciętny posiadacz kryptowaluty.

Przykładowo, zgodnie z kwietniową ankietą, tylko 2% obywateli Rosji zainwestowało swoje środki w Bitcoiny. Badanie przeprowadziła najstarsza instytucja badająca opinię publiczną w postsowieckiej Rosji.

Latem 2018 r. podobną ankietę przeprowadzono na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin (PSB). Przepytano 600 obywateli Polski. Aż 9 na 10 respondentów przyznało, że zainteresowało się Bitcoinem z powodu chęci zysku. Dominowali wśród nich mężczyźni o wyższym wykształceniu. Wiedzę na temat e-walut czerpali z Youtube’a i portali internetowych.

Według raportu PSB największe zagęszczenie kryptowalutowców występuje na Dolnym Śląsku. Zgodnie z danymi Strumienia “Blockchain / DLT i Waluty Cyfrowe” z 2017 r. największa liczba zwolenników kryptowalut występuje zaś w Warszawie i na terenie woj. Śląskiego.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98