fbpx

Skonfiskowano 22 Bitomaty w 9 miastach Rosji

Organy prawne w Rosji skonfiskowały 22 Bitomaty zainstalowane w sklepach i restauracjach na terenie 9 różnych miast. Jak podają lokalne media zajęcie zostało zlecone przez biuro prokuratora na wniosek Banku Centralnego Rosji. Stało się to ponieważ kwestie Bitomatów nie są jeszcze jasno uregulowane na terenie Rosji.  

Konfiskaty i zajęcia

Objaśnienie: Bitomaty to nic innego jak automaty lub bankomaty, z których możemy kupić lub wypłacić nasze cyfrowe monety, takie jak np. Bitcoin.

Służby mundurowe skonfiskowały 22 Bitomaty sprzedające kryptowaluty na terenie centr handlowych, sklepów oraz restauracji w 9 rosyjskich miastach. Operatorem wszystkich zajętych maszyn jest Bbfpro, które utrzymuje sieć bitcoinowych automatów na terenie całego kraju. Menadżer Bbfpro, Artem Bedarev, powiedział w rosyjskich mediach, że firma nie otrzymała, żadnych nakazów czy upomnień przed zajęciem sprzętu. Z tego co mówił Bedarev, ktoś nieformalnie poinformował go, że śledztwo będzie trwało co najmniej 6 miesięcy i do zakończenia śledztwa maszyny nie zostaną zwrócone.  Natomiast jeden z oficerów prowadzących sprawę konfiskaty powiedział w mediach, że operacja została zlecona przez Generalne Biuro Prokuratory na wniosek Centralnego Banku Rosji (CBR).

Przedstawiciel CBR odmówił udzielania informacji w sprawie Bitomatów Bbfpro, jednakże powiedział, iż celem instytucji jest “systematyczne identyfikowanie i reagowanie na wszelkie przejawy nielegalnej działalności na rynku finansowym”. Wyjaśnił jeszcze, że wszelkie możliwości niekontrolowanego międzynarodowego przepływu gotówki oraz jej wypłaty za pomocą kryptowalut sprzyjają przestępcom. Minister Spraw Wewnętrznych oraz Biuro Prokuratora nie odpowiedziało na zapytania mediów.

Bbfpro będzie walczyć o swoje

Sarkis Darbinyan (prawnik zatrudniony przez Bbfpro) wspomina, że Rosja nie zakazuje nabywania kryptowalut. Mówił również, że firma, którą reprezentuje wykonuje wszystkie procedury zgodnie z prawem. Opłaca wszelkie podatki, przeprowadza weryfikację użytkowników, nawet w przypadkach, gdy ta nie jest prawnie obowiązkowa. Prawnik dodał również, że aktualnie firma Bbfpro ponosi straty w związku z zaistniałą sytuacją i będzie kierowała sprawę bezpodstawnej konfiskaty mienia do sądu.

Na ten moment trudno powiedzieć, czy firmie uda się wyjść z całej tej sytuacji obronną ręką, ponieważ kryptowaluty oraz wszelkie obszary z nimi związane (trading, górnictwo cyfrowe oraz ICO) nie są jeszcze jednoznacznie uregulowane. Obrady dotyczące regulacji kryptowalut mają rozpocząć się we wrześniu. Zostaną wówczas omówione, proponowane w maju ustawy: “W sprawie cyfrowych aktyw finansowych”, “W sprawie pozyskiwania funduszy z wykorzystaniem platform inwestycyjnych”, oraz “W sprawie cyfrowych praw”.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298