2/3 millenialsów chce korzystać z Bitcoin. Trwa rewolucja

Spory wzrost popularności kryptowalut z ostatnich lat przykuł sporą uwagę finansowych gigantów. Coraz to częściej docierają do nas…

Spory wzrost popularności kryptowalut z ostatnich lat przykuł sporą uwagę finansowych gigantów. Coraz to częściej docierają do nas informacje o jakich nowych inwestycjach przedsiębiorstw właśnie w pieniądz cyfrowy. Są to inwestycje, które opiewają na miliardowe kwoty.

Młodzi ludzie coraz głośniej mówią o chęci korzystania z Bitcoin

Skąd to się wzięła? Czy jest to jedynie zauroczenie ideą Satoshiego? Na pewno nie. Przybliżmy sobie ten temat nieco i zwróćmy uwagę na naprawdę małe niuanse, które mogą nam dać rzeczywiście dużo do myślenia.

Na pewno jest to chęć osiągnięcia samej maksymalizacji zysków ze swoich inwestycji. W lipcu 2020 roku pisaliśmy o tym, że zainteresowanie, jakie Mastercard wykazuje w stosunku do sektora kryptowalut rośnie nieprzerwanie. Już wówczas konsorcjum MC posiadało dokładnie 89 blockchainowych patentów, angażując się coraz to śmielej w tak zwany Research&Development.

Właśnie od tamtego czasu władze spółki wypowiadały się wielokrotnie z estymą o rynku cyfrowych płatności, dostrzegając pole do rozwoju w samym obszarze transakcji, które dokonywane są kryptowalutami.

Zainwestowano już grube miliony dolarów w firmy, które działają w obszarze tokenów cyfrowych. Już od dłuższego czasu dostawca płatności umożliwia dokonywanie zakupu kryptowalut poprzez karty płatnicze wydawane ze swoim własnym sumptem.

Aż 2/3 millenialsów zamierza używać kryptowalut

Rezultaty są tak naprawdę całkiem ciekawe. Badania, razem z metodologią udostępnione zostały przez Mastercard na stronie tej spółki. Przeprowadzone zostały dosyć sumiennie. Próba badawcza wynosiła bowiem 15000 osób dobranych z przeróżnych środowisk i to z osiemnastu państwa.

Z naszej perspektywy pewną wadą może być to, że w badaniu uczestniczyli jedynie rezydencji krajów Europy. Zobaczymy jak przeprowadzane badania będą się miały do prawdziwego życia. Jednak musimy przyznać, że zostały one bardzo skrupulatnie przeprowadzane i zadbano o każdy szczegół.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts