fbpx

14.09.2018 Najważniejsze wiadomości z rynku kryptowalut i blockchain [wideo – 1:23 min.]

Opisy wiadomości wraz ze źródłami znajdują się poniżej wideo.

#1

CCO BitPay Sonny Singh twierdzi, że rynek kryptowalut jest na krawędzi nowego procesu i potrzebuje katalizatora aby znów się rozwijać. Katalizatorem tym mają być inwestorzy instytucjonalni tacy jak Goldman Sachs czy BlackRock. Według niego te firmy zdecydują się wejść do krypto w roku 2019.

“Lecz w przyszłym roku zobaczycie, że zapowiedzi dużych marek w końcu się spełnią, zobaczycie platformę Goldmana, produkty związane z Bitoinem od Fidelity, Square zaoferuje proceso BTC dla sprzedawców, BlackRock uruchomi ETF (…) To wszystko stanie się rzeczywistością i zobaczycie trochę adopcji. Kurs znów się odbije”.

Tyczy się to jednak tylko Bitcoina. Według Sonny’ego Singh pozostałe kryptowaluty – altcoiny – “nie wrócą już nigdy”.

źródło: https://cointelegraph.com/

#2

Co jakiś czas w mediach mainstreamowych można usłyszeć o nadużyciach związanych z odsprzedaniem materiału genetycznego (DNA) pacjentów firmom zajmującym się produkcją leków.

Mimo kontrowersji wokół tematu startup technologiczny TimiDNA postanowił stokenizować DNA swoich klientów. DNA będzie przechowywane na blockchainie a właścicielami próbek będą sami pacjenci. Będą oni mieli możliwość z własnej woli odsprzedać próbki swojego kodu genetycznego instytucją, za co otrzymają 70% dochodu ze sprzedaży.

źródło: https://bitcoinist.com/

#3

Josh Garza, najbardziej znany ze stworzenie piramidy finansowej – PayCoina – został skazany na 21 miesięcy pozbawienia wolności oraz 3 lata dozoru. Założyciel “stablecoina” ma również zapłacić ponad 9 mln $.

Pan Garza obiecywał, że cena PayCoina utrzyma się na 20$ za sztukę, ponieważ jego przedsięwzięcia: GAW, GAW Miners, Zen Miner oraz Zen Cloud i inne aktywa generują 100 mln $ przychodu.

W praktyce, nawet tuż po starcie PayCoin nie sięgnął 20$ za sztukę. Potem było już coraz gorzej.

źródło: https://news.bitcoin.com/

#4

Via Varejo zaczyna współpracę z systemem płatniczym opartym o blockchain – AirFox.

Via Varejo jest właścicielem sieci prawie 1000 stacjonarnych sklepów z meblami i artykułami domowymi – Casa Bahia.  Klienci będą mogli płacić bezpośrednio za pomocą aplikacji Airfox oraz brać na niej mikropożyczki na zakup sprzętu.

źródło: https://cointelegraph.com/

#5

Brave, twórcy tokena BAT i przeglądarki Brave wytaczają sprawy przeciwko Google i inne firmy z branży reklamy internetowej, które niewystarczająco dobrze zabezpieczają dane użytkowników. Według Brave algorytmy niedostarczenie dobrze strzegą dane za pomocą których wybierane są reklamy do wyświetlania i pozostawiają luki na kradzież tych danych przez osoby trzecie.

“To jest masywne i systematyczne naruszenie danych w samym sercu branży reklamowej. Reklamy mogą być przydatne i wyświetlane bez pokazywania wrażliwych danych osobowych.” – mówi przedstawiciel Brave.

źródło: https://www.coindesk.com/

#6

Europejski Bank Centralny mówi, że instytucja nie ma “konkretnej potrzeby” aby wydawać cyfrową wersję euro.

Według EBC technologia blockchain, owszem jest pierwszym kandydatem do wytworzenia waluty cyfrowej na taką skalę, lecz cała technologia blockchain “potrzebuje jeszcze dalszego rozwoju”, aby można było myśleć o jej zastosowaniu na tak wysokim poziomie.

źródło: https://www.coindesk.com/

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896