fbpx

13.09.2018 Najważniejsze wiadomości z rynku kryptowalut i blockchain [wideo – 1:02 min.]

Opisy wiadomości wraz ze źródłami znajdują się poniżej wideo.

#1

Światowe Forum Ekonomiczne przy współpracy z Bain & Company w dzisiejszym raporcie oceniło technologię rozproszonego rejestru, taką jak blockchain w następujący sposób:

“przełomowe przewagi w wymianie i łańcuchach dostaw, dzięki obniżeniu kosztów i ułatwionej obsłudze.”

Według Raportu rynek ten może wygenerować 1 bilion dolarów w handlu związanym z finansami, na przestrzeni najbliższych 10 lat.

“[Szacunkowo] 30% lub 1.1 biliona $ nowego obrotu w handlu będzie wynikało z rozwikłania obecnych ograniczeń, z którymi może uporać się technologia rozproszonego rejestru. [Szacunkowo] 40% lub 0.9 biliona $ tradycyjnych przedsięwzięć przeniesie się na technologię rozproszonego rejestru dla lepszej jakości usług i niższych prowizji.”

źródło: https://cointelegraph.com/

#2

Nowe, potężniejsze koparki ASIC, mają trafić na rynek w 2019 roku. Chen Min, były prezes do spraw budowy chipów w Canaan Creative, rusza ze swoim nowym projektem by tworzyć nowe koparki, nazywane Linzhi.

Koparki Linzhi mają zużywać ⅛ prądu zużywanego przez ethash minery Bitmaina. Dodatkowo mają osiągać do 1,400 MH/s w porównaniu do 190 z jednej maszyny Bitmain.

źródło: https://www.coindesk.com/

#3

Morgan Stanley, 83-miliardowy bank niedługo zaoferuje opcję handlu BTC swoim klientom. Zgodnie z raportem Alastaira Marsh z Bloomberg, bankowy gigant już ma niezbędną infrastrukturę by oferować kompleksowe, pochodne instrumenty finansowe związane z Bitcoinem.

Morgan Stanley nie ogłosił jeszcze oficjalnej daty startu. Wciąż jest ona omawiana za zamkniętymi drzwiami zarządu. Można się spodziewać, że ruszą z ofertą jak tylko zobaczą adekwatny popyt od klientów instytucjonalnych.

źródło: https://www.newsbtc.com/

#4

Wszystkie giełdy kryptowalut oraz banki świadczące usługi związane z kryptowalutami na terenie Meksyku, będą musiały otrzymać zezwolenie od Banku Centralnego Meksyku (Banxico).

Wiadomość ta pojawiała się w lokalnmych mediach 10.09. Co ciekawe, instytucje zainteresowane otrzymaniem zezwolenia musiały przesłać wnioski do 11.09. Następna okazja na złożenie wnioski odbędzie się w marcu 2019, kiedy to w Meksyku ma wejść nowe prawo związane z kryptowalutami.

źródło: https://cointelegraph.com/

#5

Wszyscy pamiętamy słowa Vitalika, który mówił, że nie ma co liczyć na kolejne 1000-krotne zwroty z rynku kryptowalut. Cóż na obecną chwilę oznaczałoby to kapitalizację rynkową wszystkich kryptowalut rzędu 200 bilionów dolarów lub ok. 70% światowego bogactwa.

“Powiem, że kryptowaluty absolutnie wzrosną 1000x i więcej!” – Changpeng Zhao, Binance CEO.

Matematyka Changpeng Zhao ma sens, ponieważ według JPMorgan, kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut jest zawyżona jakieś 50 razy w stosunku do właściwego napływu gotówki do rynku. Oznaczałoby to, że aby kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wzrosła do 200 bilionów dolarów, faktycznie do rynku musiałoby napłynąć 4 biliony $.

źródło: https://oracletimes.com/

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,649.55
ripple
XRP (XRP) $ 0.303130
ethereum
Ethereum (ETH) $ 117.69
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.79
eos
EOS (EOS) $ 2.71
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 123.41
tether
Tether (USDT) $ 1.01
tron
TRON (TRX) $ 0.025500
stellar
Stellar (XLM) $ 0.078220
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 9.27