fbpx

12.09.2018 Najważniejsze wiadomości z rynku kryptowalut i blockchain [wideo – 1:04 min.]

Szersze opisy wydarzeń oraz źródła:

#1

Centralny Bank Rosji przeprowadził “eksperymentalne ICO, oparte o istniejącą infrastrukturę”. Mimo, że eksperyment się udał, wciąż jest jeszcze kilka zagwostek:

“We frameworku ‘sandboxa’, w którym było przeprowadzane ICO, techniczne wszystko poszło dobrze. Jednakże wciąż jest wiele błędów z punktu prawnego”.

Jak na razie Ivan Semagin, udzielający wywiadu, nie zdradził o jakiego rodzaju prawne niedogodności chodzi.

źródło: https://www.coindesk.com/

#2

Serwery małego miasta w Kanadzie padły ofiarą ataku hackerskiego. Hackerzy kazali zapłacić okup w BTC w zamian za odblokowanie komputerów. Komputery w rządowe w Midland były niedostępne przez ok 48h. W tym czasie mieszkońcy nie mogli wykonywać przelewów online oraz dostać się do swoich maili.

Urzędnicy Midland tak skomentowali tę sprawę:

“Pod przewodnictwem ekspertów do spraw cyber bezpieczeństwa, zdecydowaliśmy zapłacić okup w zamian za klucze odszyfrowujące. Mimo, że nie było to idealne rozwiązanie to w naszym interesie było przywrócenie działania systemów tak szybko jak było możliwe. Miasto było ubezpieczone na tego typu ewentualności. Jesteśmy w trakcie odszyfrowywania systemów.”

źródło: https://www.cryptoglobe.com/

#3

Międzynarodowy Fundusz Walutowy naciska na Wyspy Marshalla – powszechnie znany raj podatkowy- by porzuciły pomysł na wydanie swojej własnej kryptowaluty narodowej.

Niektórzy interpretują to jako ewidentny dowód na duszenie kryptowalut i opóźnianie ich masowej adopcji przez banksterów.

IMF, tak skomentował tą sytuację:

“Potencjalne korzyści wynikające z [walut cyfrowych] dochodów wyglądają na znacznie mniejsze w porównaniu z potencjalnymi kosztami powstałymi z ekonomicznych, reputacyjnych, AML/CFT, oraz rządowych zagrożeń. governance risks. Aby zapobiec tym wszystkim zagrożeniom rząd powinien z powagą, ponownie rozważyć pomysł wypuszczania własnej kryptowaluty narodowej, jako legalnego środka płatniczego.

źródło: https://news.bitcoin.com/

#4

SoftBank wydał oficjalny komunikat prasowy o tym, że pracuje nad stworzeniem systemu płatniczego dla urządzeń mobilnych.

System płatniczy ma się opierać o zupełnie nowy algorytm proof-of-concept (PoC). Nad jego wdrożeniem mają pracować skupiona na rynku telekomunikacji firma blockchain TBCASoft oraz Synchronoss Technologies – dostarczyciel usług i platform takich jak: serwery w chmurze, cyfrowych, komunikacyjnych oraz Internet of Things.

Nadchodzący mobilny system płatniczy będzie oparty o GSMA (Standard pozwalający na: chat i chat w grupie, przesyłanie plików dowolnego typu pomiędzy użytkownikami). Usługa będzie umożliwiała globalne przelewy pieniędzy peer-to-peer oraz płatności internetowe bezpośrednio za pomocą urządzeń.

źródło: https://cointelegraph.com

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930