Szersze opisy wydarzeń oraz źródła:
#1
Centralny Bank Rosji przeprowadził “eksperymentalne ICO, oparte o istniejącą infrastrukturę”. Mimo, że eksperyment się udał, wciąż jest jeszcze kilka zagwostek:
“We frameworku ‘sandboxa’, w którym było przeprowadzane ICO, techniczne wszystko poszło dobrze. Jednakże wciąż jest wiele błędów z punktu prawnego”.
Jak na razie Ivan Semagin, udzielający wywiadu, nie zdradził o jakiego rodzaju prawne niedogodności chodzi.
źródło: https://www.coindesk.com/
#2
Serwery małego miasta w Kanadzie padły ofiarą ataku hackerskiego. Hackerzy kazali zapłacić okup w BTC w zamian za odblokowanie komputerów. Komputery w rządowe w Midland były niedostępne przez ok 48h. W tym czasie mieszkońcy nie mogli wykonywać przelewów online oraz dostać się do swoich maili.
Urzędnicy Midland tak skomentowali tę sprawę:
“Pod przewodnictwem ekspertów do spraw cyber bezpieczeństwa, zdecydowaliśmy zapłacić okup w zamian za klucze odszyfrowujące. Mimo, że nie było to idealne rozwiązanie to w naszym interesie było przywrócenie działania systemów tak szybko jak było możliwe. Miasto było ubezpieczone na tego typu ewentualności. Jesteśmy w trakcie odszyfrowywania systemów.”
źródło: https://www.cryptoglobe.com/
#3
Międzynarodowy Fundusz Walutowy naciska na Wyspy Marshalla – powszechnie znany raj podatkowy- by porzuciły pomysł na wydanie swojej własnej kryptowaluty narodowej.
Niektórzy interpretują to jako ewidentny dowód na duszenie kryptowalut i opóźnianie ich masowej adopcji przez banksterów.
IMF, tak skomentował tą sytuację:
“Potencjalne korzyści wynikające z [walut cyfrowych] dochodów wyglądają na znacznie mniejsze w porównaniu z potencjalnymi kosztami powstałymi z ekonomicznych, reputacyjnych, AML/CFT, oraz rządowych zagrożeń. governance risks. Aby zapobiec tym wszystkim zagrożeniom rząd powinien z powagą, ponownie rozważyć pomysł wypuszczania własnej kryptowaluty narodowej, jako legalnego środka płatniczego.
źródło: https://news.bitcoin.com/
#4
SoftBank wydał oficjalny komunikat prasowy o tym, że pracuje nad stworzeniem systemu płatniczego dla urządzeń mobilnych.
System płatniczy ma się opierać o zupełnie nowy algorytm proof-of-concept (PoC). Nad jego wdrożeniem mają pracować skupiona na rynku telekomunikacji firma blockchain TBCASoft oraz Synchronoss Technologies – dostarczyciel usług i platform takich jak: serwery w chmurze, cyfrowych, komunikacyjnych oraz Internet of Things.
Nadchodzący mobilny system płatniczy będzie oparty o GSMA (Standard pozwalający na: chat i chat w grupie, przesyłanie plików dowolnego typu pomiędzy użytkownikami). Usługa będzie umożliwiała globalne przelewy pieniędzy peer-to-peer oraz płatności internetowe bezpośrednio za pomocą urządzeń.
źródło: https://cointelegraph.com
Komentarze (Brak)