fbpx

11.09.2018 Najważniejsze wiadomości z rynku kryptowalut i blockchain [wideo – 1:07 min.]

#1 

Star Xu, założyciel drugiej największej giełdy kryptowalut OKEx, został zatrzymany w Chinach w związku z podejrzeniami o oszustwa finansowe związane z walutami cyfrowymi.

Na razie nie ma jeszcze żadnych twardych dowodów tej sprawie i Xu powinien zostać zwolniony z posterunku, w którym jest przetrzymywany w ciągu następnych 24h – o ile żadne dowody nie wskażą na konieczność dalszego śledztwa.

 

źródło: https://cointelegraph.com

#2

Citigroup Inc. jest na etapie wdrażania w życie swojego nowego pomysłu, dzięki któremu będzie można bezpiecznie inwestować w kryptowaluty jako Digital Asset Receipts (DAR) – byłby to produkt finansowy podobny do zagranicznych papierów wartościowych.

Proponowany mechanizm miałby być oparty o model proxy, gdzie Citi zapewniłoby bezpieczeństwo tradingu kryptowalutami zgodnego z obecnymi regulacjami, bez potrzeby posiadania jakichkolwiek cyfrowych aktyw.

DAR miałyby działać podobnie do American Depository Receipts (ADRs). ADR to negocjowalne certyfikaty wypuszczane przez bank zlokalizowany na terenie USA, oznaczający konkretną ilość udziałów (w tym przypadku kryptowalut) w zagranicznych papierach wartościowych tradowanych na giełdzie mieszczącej się na terenie USA.

Co na to organy regulacyjne? – Ich stanowisko w tej sprawie, nie jest jeszcze nie znane.

 

źródło: https://btcmanager.com

#3

Gemini Trust, giełda kryptowalut założona przez Cameron i Tyler Winklevoss, zyskała poparcie od instytucji regulacyjnej w Nowym Jorku, by wystartować z Gemini Dollars. Ma to być tak zwany stablecoin, którego wartość będzie odpowiadała wartości 1 dolara. Gemini Dollars będą wymieniane na sieci Ethereum.

Firma mówi, że możliwość zamiany USD na Gemini Dollars ruszy już w najbliższy poniedziałek.

Kolejnym stablecoinem, którego zaakceptował nowojorski regulator jest Paxos Standard, również stanie się on możliwy do wymiany w najbliższy poniedziałek.

Obydwa tokeny będą wymienne 1:1 z dolarem amerykańskim.

 

źródło: https://www.cryptocurrencyguide.org

#4

Nasdaq, jedna z największych giełd papierów wartościowych na świecie, eksperymentuje z dodaniem nowych informacji związanych z walutami cyfrowymi do swojego “Analytics Hub”. Narzędzia, które zamierza wprowadzić Nasdaq, będą czerpały dane z różnych źródeł i będą wykorzystywane przez inwestorów do podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Bill Dague, prezes alternatywnych danych w Nasdaq powiedział, że:

“zgodnie z obfitością zainteresowania tematem, eksplorujemy związane z kryptowalutami zestawy danych”

Jednakże Dague dodał:

“Czy dodamy produkty związane z kryptowalutami, czy nie – to się jeszcze okaże”.

 

źródło: https://www.coindesk.com

#5 

Chiny planują zaimplementować blockchain jako część swojego systemu śledzącego zbiórki pieniędzy na cele charytatywne.

4 letni plan mający na celu wykorzystanie technologii blockchain na różnych polach działalności rządu, zakłada m. in.: “eksploracje zastosowanie technologii blockchain podczas charytatywnych zbiórek pieniędzy, śledzenia zbiórek i transparentnego zarządzania”.

Rząd ma również zamiar stworzyć “zabezpieczony system informacyjny dot. działalności charytatywnych, który wzmocni autorytet, transparentność oraz zaufanie publiczne do informacji związanych ze zbiórkami”.

źródło: https://cointelegraph.com

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,614.47
ethereum
Ethereum (ETH) $ 259.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.274489
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 380.68
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 297.32
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.53
eos
EOS (EOS) $ 4.02
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 22.11
tezos
Tezos (XTZ) $ 3.72