fbpx

Tron – blockchain dla zdecentralizowanych treści, czyli YouTube, Netflix i Google Play na jednej platformie

Celem Tron’a jest zbudowanie zdecentralizowanej platformy rozrywkowej, w której twórcy będą posiadać pełną kontrolę nad swoimi treściami.

Twórcy treści z całego świata będę mogli udostępniać swoje dzieła (tj. muzyka, filmy, zdjęcia, itd.) zarówno za darmo jak i odpłatnie. Użytkownicy platformy będą mogli kupować dostęp do tych treści za pomocą tokenów TRX bez żadnych prowizji. Na początku Tron będzie również dystrybuował tokeny pomiędzy twórców aby zachęcić ich do publikowania treści na platformie. Dodatkowo inne platformy będą mogły mogły korzystać z Tron’a oraz tworzyć na nim swoje własne tokeny. Będą one mogły być wymieniane bezpośrednio na platformie wykorzystując TRX jako „pomost” pomiędzy jednym a drugim tokenem.

Tron rozwiązuje 2 główne problemy obecnie dostępnych, scentralizowanych platform.

Zakazy narzucane przez państwa oraz cenzura to problemy, z którymi borykają się między innymi obywatele Chin (nie mogą korzystać z Facebook’a oraz Snapchat’a) oraz Iranu (tam nie skorzystamy z Instagram’a ani Telegram’a). Decentralizacja rozwiązuje ten problem.

Kolejnym powszechnym problemem są opłaty i prowizje za dodawanie swoich treści do niektórych serwisów. Przykładem może być Google Play oraz App Store. Natomiast rozwiązania takie jak Facebook mocno ograniczają zasięgi naszych treści, które jeśli nie staną się „sponsorowane” będą trafiły do zaledwie ułamka naszych fanów. Tron ma zamiar rozwiązać te problemy poprzez umożliwienie twórcom pełnej kontroli nad ich treściami oraz bezpośredni dostęp do ich klientów. W dodatku bez potrzeby pośrednictwa osób trzecich, co daje miejsce na znaczne zredukowanie kosztów.

Tron wyróżnia się także dzięki swojemu algorytmowi Proof of Repetition (PoRep), działa on w podobny sposób do popularnego PoS czy PoW, tyle że zamiast mocy obliczeniowej czy tokenów zwiększających wartość stake nasza nagroda zależy od tego ile przestrzeni dyskowej udostępniamy platformie. Oprócz tego Tron zastosował podobny zabieg co Steemit umożliwiając użytkownikom platformy zarabianie dodatkowych TRX w zamian za lokowanie swoich tokenów w tzw. „Tron Power”.

Tron ma również zawarte duże partnerstwa z firmami tj. Baofeng, Peiwo oraz Obie. Dzięki temu Tron już teraz jest w stanie zapewnić sobie ponad 200 mln potencjalnych użytkowników platformy.

Tron to zdecydowanie jeden z tych projektów, o których dużo się mówi. Niezależnie od tego czy newsy te są pozytywne czy negatywne to marketing projektu oraz niecodzienne podejście CEO – Justin’a Sun zawsze wywołują duży hype (euforyczny szum) wokół projektu.

Roadmap Tron’a jest dość ogólny i bardzo rozciągnięty w czasie. Biorąc pod uwagę dynamikę rynku krypto nie jest to dobra przesłanka.

Exodus – Sierpień 2017 do Grudzień 2018 – Platforma do dystrybuowania treści.

Odyssey – Styczeń 2019 do Czerwiec 2020 – Skupienie na napędzaniu rozwoju platformy (chodzi głównie o pozyskanie jak największej ilości twórców treści.

Great Voyage – Lipiec 2020 do Lipiec 2021 – Implementacja personalnych ICO, twórcy treści będą mieli możliwość stworzenia swojego włąsnego tokena.

Apollo – Sierpień 2021 do Marzec 2023 – Stworzenie pełnej zdecentralizowanej platformy tradingowej dla tokenów wydanych w sieci Tron.

Star Trek – Kwiecień 2023 do Wrzesień 2025 – Stworzenie zdecentralizowanej platformy gamingowej dla użytkowników, którzy będą mogli tworzyć własne gry.

Eternity – Wrzesień 2025 do Wrzesień 2027 – Użytkownicy otrzymają możliwość tworzenia własnych platform gamingowych.

Strona projektu: tron.network

Coinmarketcap: https://coinmarketcap.com/currencies/tron/ 

Medium: https://medium.com/@Tronfoundation

TRX na wykresie

Posługując się TA możemy określić poziomy tanio i drogo. Zaznaczony czerwonym prostokątem obszar to idealny punkt zakupu. Jednakże prawdopodobieństwo, że zobaczymy tam TRX w najbliższych tygodniach jest niewielkie, głównie przez zapowiedź startu platformy Exodus, który ma się odbyć między majem a czerwcem 2018. Obecnie możemy mówić, że tanio to poziomy 470, 500 oraz 530. Tp1 to obszar „take profit” a więc miejsca, w którym możemy z czystym sumieniem sprzedać cześć TRX.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz