fbpx

Ethereum, EOS czy NEO – Która platforma aktualnie jest najlepsza?

Nie ma wątpliwości, że Ethereum dominuje na rynku DApp od dłuższego czasu i jest to poparte statystykami. Wiele osób twierdzi, że druga co do wielkości kryptowaluta na rynku, Ethereum, ma wspierać ponad 2000 DApps przed końcem tego roku.
Co z pozostałymi graczami o podobnych fundamentach ? Czy będą w stanie przebić pioniera?

Musimy jednak pamiętać, że każdego dnia,tygodnia, miesiąca powstaje coraz więcej konkurencyjnych  projektów dla Ethereum. Głównie po to by poprawić braki, które wciąż są obecne na platformie i które w tym przypadku dają dużo innych możliwość pozostałych projektów.

Jest to rynek, który rozwija się każdego dnia. Tylko w tym roku, do tej pory, zebrano około 14 miliardów dolarów w 394 ICO, które zostały skonstruowane za pośrednictwem platformy Ethereum (połowa z nich zniknęła średnio po czterech miesiącach ich startu).

Nawet jeśli zebrano ogromną ilość pieniędzy to co z tego ? Wartość ta nie jest jeszcze reprezentatywna, ponieważ kiedy przyjrzymy się bliżej, nie ma zbyt wielu DApp, które są rozpoznawane i wykorzystywane przez masy. Są oczywiście wyjątki, ale w porównaniu do ilości powstałych krypto na Ethereum jest ich znaczna mniejszość.

Ethereum wciąż musi rozwiązywać niektóre problemy, aby programiści DApp byli w 100% pewni, że nie mają do wyboru lepszych rozwiązań.
Na przykład skalowalność, szybkość transakcji i integracja bardziej popularnych języków programowania, takich jak Java lub C.
W międzyczasie inne platformy zwiększają prawdopodobieństwo bycia drugim, lepszym ETH.
NEO i EOS są wśród nich dwoma najlepszymi projektami.

Platforma NEO

Jedną z platform, które istnieją i która może być lepsza opcja do wykorzystywania jej możliwości przez developerów, jest NEO, platforma zbudowana w oparciu o protokoły Ethereum. Platforma NEO rozwiązuje problem ‚dopasowania’, jaki ma Ethereum. Jeśli chodzi o języki programowania, mają opcję budowania DApp w językach takich jak C, C++, Java i JavaScript.

Podobnie, oferuje ona istotną dywersyfikację posiadającą dwa różne aktywa: NEO GAS i NEO Shares, które działają jako „paliwo” blockchaina. Wreszcie, jeśli chodzi o mechanizm Proof of of Stake, NEO promuje brak współpracy swoich „akcjonariuszy” w zakresie działań spekulacyjnych wynagradzając ich inna krypto, czyli GAS, nie wynagradza ich większą ilością NEO, co oczywiście stanowi wielką korzyść zarówno dla sieci, jak i dla użytkowników.

Dodatkowo, można uznać to jako wadę lub zaletę: NEO ma dobrze rozwinięte relacje z chińskim rządem, a co za tym idzie ?
Koszty opracowania DApp są znacznie wyższe i wynoszą około 6000 USD.

Platforma EOS

Początkowo EOS powstał jako ICO zbudowane na protokołach Ethereum, co oznacza, że ​​token był oparty na ERC-20. Jednak platforma stała się ostatnio niezależna od Ethereum, kiedy 10 czerwca zbudowała i uruchomiła własny blockchain o nazwie EOSIO.

Platforma oferuje szeroki zakres usług, w tym przechowywanie w chmurze, konta,  a ponadto charakteryzuje się niezwykłą szybkością transakcji, która pozwala platformie zarządzać ogromną liczbą aplikacji i „inteligentnych kontraktów” jednocześnie.

Z drugiej strony platforma została ostro skrytykowana ze względu na charakter podaży, która w większości jest scentralizowana.

Nick Szabo, znany kryptofan i informatyk, skomentował:

Która platforma do tworzenia DApp’sów jest aktualnie najlepszym wyborem dla developerów?
Ethereum pozostanie pionierem przez długie lata ?
Czy może zupełnie inne projekty, które już istnieją lub jeszcze nie powstały są w stanie zagrozić głównemu twórcy?
Daj nam znać jakie jest twoje zdanie w sekcji komentarzy.
Śledź nas na Telegramie lub zapisz się do naszego newslettera poniżej:

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz